IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

25.05.
2013
23:45

Anketa k ohňostroji: fascinace, nadšení a husí kůže

Přišli poprvé a určitě ne naposled. I tak odpovídali v anketě náhodně oslovení diváci dnešního úvodního ohňostroje.

Brno, výstaviště – Ohňostroj byl opět nový, překvapivý. Festival STAROBRNO – IGNIS BRUNENSIS opět nezklamal. Ohňostrůjci z týmu Theatrum Pyroboli u diváků zabodovali.

Ohňostrůjci z Theatrum Pyroboli opět zabodovali. Foto: Robert VystrčilIvana Chalupová, 21 let, studentka, Plzeň
Ohňostroj se mi opravdu líbil. Jsem ráda, že jsem dorazila i přes chladnější počasí. Zvláště část o brněnském výstavišti byla ve spojení s rozsvícenými pavilony velmi zajímavá.

Ludmila Nováková, 36 let, prodavačka, Brno
Festival navštěvuji každým rokem a pokaždé mě překvapí. Letos mě zaujala kombinace s chorálem, to bylo moc pěkné. Měla jsem z toho husí kůži. Magická záře byla opravdu magická.

Petr Kocich, 33 let, lékař, Ostrava
Jsem na zdejším festivalu poprvé a určitě ne naposled. Byl to zážitek. Nejvíce se mi líbila první část, protože mi připomínala svítání, kdy se ze tmy z ničeho nic vynoří slunce a začne něco nového.

Lucie Křemenová,  21 let, Bratislava
Ohňostroj se nás vcelku zaujal, dojem ale kazilo to, že jsme neslyšeli hudbu, jenom zvony na začátku a konci. Zajímavé bylo, když se ohňostroj pomalu rozbíhal a ke konci gradoval – bylo to napínavé.

Jana Kozová, 28 let, účetní, Brno
Popravdě jsem nadšená z celého ohňostroje a určitě se přijdu podívat i na další. Jednotlivé efekty se tvůrcům moc povedly, celkově mi celý ohňostroj dával smysl. Nejvíce mě zaujaly prvky kytic na konci, které byly tím správným vygradováním.

Pavel Fridrich, 65 let, důchodce, Brno
Ignis Brunensis opět nezklamalo, ohňostroj byl znovu něčím nový a překvapivý. Jediné, co mě mrzí, je to, že byl krátký, člověk je fascinován těmi efekty, barevností a variabilitou, a pak to rychle skončí. Ale určitě dorazím minimálně na ještě jeden ohňostroj.

Adéla Jurková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz