IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

04.06.
2016
23:55

Anketa: Ignis Brunensis Team – skvělé propojení hudby a ohňostroje

Skvěle propojit hudbu a pyrotechnické efekty se podařilo podle diváků autorům dnešní úvodní ohnivé show nad Brněnskou přehradou, která zahájila sérií pěti červnových představení. Začal festival Starobrno Ignis Brunensis, který patří neodmyslitelně k Brnu už 19. let.

Brněnská přehrada - Natěšení diváci zhlédli první soutěžní ohňostroj na Brněnské přehradě. Ohňostroj nazvaný Nahoru a dolů pro ně připravil česko-německý tým, který vystupuje pod názvem Ignis Brunensis Team. S prvním výstřelem tak ohňostrůjci zahájili letošní přehlídku Starobrno Ignis Brunensis, která potrvá až do 18. června. A bylo na co se dívat.

Eva Pechánková, 39 let, asistentka jednatele
Chodím na ohňostroje každý rok, takže jsem už zřejmě rozmlsaná. Nejvíce se mi líbily ty rachejtle u hladiny, i přesto, že občas nebyly přes dým úplně vidět. Rakety mi přijdou každý rok stejné, ale musím uznat, že spojení českého a německého týmu se vydařilo.

Tereza Bělohlávková, 20 let, studentka
Líbilo se mi, jak to práskalo. Hladina krásně nese ozvěnu, takže z toho člověk má vícenásobný požitek. Oproti minulým letům mi připadalo, že tento ohňostroj byl mnohem barevnější a barvy byly sytější.

Miluše Šlechtická, 66 let, důchodkyně
Pasovalo jim to krásně do hudby. Měli to pěkně rozdělené, lítalo to doleva a doprava. Dost toho bylo u země.

David Seichter, 41 let, obchodní zástupce
Lístky jsme měli, ale nestihli jsme dojít na tribunu, takže jsme se dívali z hotelu Santon. Jen jsme neviděli, co bylo přímo nad hladinou. Nejvíc se mi líbil prostředek a vyvrcholení. Vynikající bylo, jak se to rozsvítilo a pak to padalo dolů, připomínalo mi to padající hvězdy.

Martin Zřídkaveselý, 42 let, grafik
Začátek ohňostroje byl super a konec byl ještě lepší. Letos skvěle sladili výbuchy s hudbou. Ale bohužel další ohňostroje letos už nestihnu.

Lucie Tichá, 21 let, studentka
Ohňostroje na přehradě jsou pro mě výjimečné tím, že jsou nad vodní hladinou a odrážejí se v ní. Mám to moc ráda. Ohňostrůjci výborně sladili výstřely s hudbou a krásně střídali pomalejší a rychlejší melodie.

Bořek Sojka, 60 let, podnikatel
Spojitost hudby a efektů byla vynikající. Každá část měla něco do sebe, ale zakončení celého ohňostroje bylo pompézní.

Jan Menšík
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,

více informací na www.munimedia.cz