IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 29. června 2022/22:30

04.06.
2011
19:00

Anketa: Dojem z ohňostroje divákům kazila mlha

4. 6. 2011, 24.00, aktualizováno
AnketaPřes varování meteorologů před bouřkami dnes večer nakonec na brněnskou přehradu nespadla ani kapka vody. Ovšem nad ohňostrojem se vytvořil mlžný opar. Diváci odpovídali na otázku, jak jsou s výkonem lucemburských ohňostrůjců spokojeni.
4. 6. 2011, 24.00
Brno, přehrada – Přes varování meteorologů před bouřkami dnes večer nakonec na brněnskou přehradu nespadla ani kapka vody. Ovšem nad ohňostrojem se vytvořil mlžný opar. Diváci odpovídali na otázku, jak jsou s výkonem lucemburských ohňostrůjců spokojeni.

Dnešní podívanou kazila mlha. Foto: Robert VystrčilJana Kovalčíková, 23 let, studentka, Frýdek-Místek
Libíla se mi jedině hudba, jelikož nebylo vidět přibližně sedmdesát procent ohňostroje. Zklamalo mě to. Ale hudba byla krásně vybraná, všechna čest.

Alena Pokorná, 58 let, důchodkyně, Brno
Škoda toho mlžného oparu, jinak mohl být ohňostroj pěkný. Ale Francouzi se mi zdáli lepší, měli to melodičtější a dynamičtější.

Kateřina Čermáková, 22 let, studentka, Teplice
Ohňostroj se mi líbil, ale vadila mi mlha. Je totiž jasné, že tohle byl nejlepší ohňostroj ze všech.

Jaroslav Okrhánek, 50 let, starosta, Hajany
Ohňostroj byl moc pěkný, akorát škoda toho počasí. Ale už proto, že jsem toho viděl tak málo, pošlu Lucemburkům hlas. Muzika byla skvělá – čardáš, Shrek, všechno krásně načasované.

Roman Michelfeit, 20 let, barman, Brno
Nemám slov, obzvláště konec byl úžasný. Hudba byla výborná, takovou já poslouchám, a tak jsem se u toho kroutil jako želé. Ohňostroje byly nádherné, příští rok přijdu určitě znovu. 

Roman Lugoš, 23 let, nezaměstnaný, Brno
Věřím tomu, že ohňostroj byl velmi zajímavý, ale bohužel dnes to podstatně zkazilo počasí. Odpoledne pršelo, takže to všechno poznamenalo. Hudba byl mix světové vážné hudby, což mě nijak neoslovilo, protože je to každý rok.

Helena a Jaroslav Badinovi, 62 let, důchodci, Brno
Ohňostroj se nám moc líbil, bylo to nádherné. Byly tam zvláštní světelné efekty. Viděl jsem hodně ohňostrojů, ale v tomhle byly některé věci, které jsem ještě nikdy neviděl. Zážitek byl krásný.

Aneta Sklenářová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně