IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 29. června 2022/22:30

10.06.
2011
12:00

Anketa: Ohňostroj kazila viditelnost, divákům to moc nevadilo

10. 6. 2011, 23.50, aktualizováno
AnketaKdyž vybouchly první rakety, polovina diváků ze samého vrcholku kopce se zvedla a přesunula se na jiné místo. Výhled jim totiž zakrývaly stromy. Právě kvůli vzrostlé zeleni mnozí diváci viděli jenom ty nejvyšší rachejtle. Přesto si mnozí z nich Polovecké tance knížete Igora, jak se dnešní ohňostroj nad Špilberkem jmenoval, užili. Česká společnost Flash Barrandov SFX, která už letos jeden ohňostroj předvedla, se tak postarala o krásnou tečku na závěr letošní ohňostrůjné soutěže.


10. 6. 2011, 23.50
Diákům se ohňostroj líbil přes špatnou viditelnost. Foto: Vojtěch ŽákBrno, Špilberk – Když vybouchly první rakety, polovina diváků ze samého vrcholku kopce se zvedla a přesunula se na jiné místo. Výhled jim totiž zakrývaly stromy. Právě kvůli vzrostlé zeleni mnozí diváci viděli jenom ty nejvyšší rachejtle. I přesto si mnozí z nich Polovecké tance knížete Igora, jak se dnešní ohňostroj nad Špilberkem jmenoval, užili. Česká společnost Flash Barrandov SFX, která už letos jeden ohňostroj předvedla, se tak postarala o krásnou tečku na závěr letošní ohňostrůjné soutěže.

Ludvík Bukáček, 61, důchodce, Brno
Ohňostroj byl moc pěkný. S manželkou jsme měli dobré místo, viděli jsme moc dobře. Jen mi scházela hudba. Mám rád spíš vážnou muziku, takže bych si k tomu představoval něco velkolepého, třeba Wagnera.

Zuzana Štěpánčíková., 16, studentka, Slavonín
Ohňostroj byl krásný, jen mi pořád zavazel jeden strom. Ale řekla bych, že oproti ostatním jsem toho viděla dost. Škoda že nehrála hudba, určitě by to zlepšilo atmosféru.

Václav Poryčánek, 26, student, Brno
Kvůli větvím jsme viděli jenom polovinu. Ale jinak to bylo super, až na ty lidi, co vyřvávali něco o fašismu. Jen mě mrzí, že jsem nebyl na přehradě, zajímalo by mě, jak vypadaly i ostatní ohňostroje.Grandfinále nad Špilberkem. Foto: Robert Vystrčil

Lucie Kinčuková, 54 let, podnikatelka, Brno
Šlo to. Na přehradě jsem nebyla, ale když to srovnám s jinými ohňostroji, žádný zázrak. Navíc to bylo dost krátké.

Petr Stýskal, 34 let, vedoucí ve skladu, Brno
Nebylo to špatné, ale mohlo to být lepší. Ohňostroje z přehrady byly tedy rozhodně lepší. Ale na ty jsem měl o něco lepší výhled. Aspoň jsme měli super počasí a nepršelo nám jako ve středu.

Petr Kadeřábek, 21 let, student, Bohdalov
Bylo to parádní. Perfektní atmosféra, perfektní lidi. Nebylo toho teda moc vidět, ale to nevadí, s kamarády jsme si to moc užili.

Marie Dočekalová, 27, učitelka, Brno
Líbilo se mi to. I když mi přišlo, že pořád používali jednu barvu, bílou. Až ke konci zapojili i další. Ale nevadí, i tak to vypadalo pěkně.

Vojtěch Žák
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně