IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

11.06.
2016
23:50

Anketa: Španělský ohňostroj je pro mnohé diváky favoritem

Jako velmi vydařený dnes zhodnotili mnozí diváci třetí soutěžní ohňostroj přehlídky Ignis Brunensis nazvaný Španělsko a klasikové. Někteří dokonce jako vůbec nejlepší ze všech. Show byla v pořadí třetím představením festivalu, který je tak za svou polovinou. Poslední možnost zhlédnout ohňostroj nad Brněnskou přehradou budou mít lidé ve středu 15. června, kdy se představí portugalští ohňostrůjci.

Španělský ohňostroj považují mnozí diváci za favorita. Foto: Robert VystrčilBrněnská přehrada - Středozemní životní styl dnes nad Brněnskou přehradou ukázali divákům španělští ohňostrůjci. Ohňostrojné efekty vyjádřily vášeň a rytmus španělské hudby. Podle ohlasů návštěvníků se představení ohňostrůjcům ze společnosti Europlá rozhodně povedlo a třetí show festivalu Ignis Brunensis tak stála za podívanou.

Lenka Křivánková, 37 let, Brno, překladatelka
Líbily se mi efekty vějířů, při kterých hrál Bizet. A také spousta červené, ta asi patří ke Carmen, která při ohňostroji také zazněla. Jsem na tribuně poprvé a tak jsem to měla poprvé komplet, hudbu i efekty.

Tomáš Svoboda, 31 let, Brno, novinář
Mně se líbily všechny části ohňostroje a to, že gradoval. Myslím také, že závěrečné efekty byly chytlavé pro spoustu lidí.

Petra Kovůrková, 30 let, Brno, učitelka
Líbilo se mi to celkově. Hlavně výběr hudby opravdu dobře symbolizoval Španělsko.

Michal Ragůnek, 40 let, Brno, číšník
Ohňostroj se mi dohromady velice líbil. Na tribuně jsem byl poprvé, minulý týden jsem viděl ohňostroj z druhé strany přehrady. Zaujala mě proto kombinace ohňostroje s hudbou, bylo to velmi dobře synchronizované. Byl to úplně jiný zážitek než bez hudby.

Ludmila Nevděčná, 23 let, Ostrava, studentka
Byl to pěkný ohňostroj. Nejvíce se mi líbil jeho závěr.

Ondřej Málek, 27 let, Havlíčkův Brod, vlakvedoucí
Bylo to naprosto úžasné. Jsem tady potřetí za sebou a opravdu pro mne asi vyhráli Španělé. Měli vybranou nádhernou hudbu, stejně krásné byly i efekty. Už mám nějaké srovnání, ale dnešní ohňostroj opravdu zatím vyhrává.

Petr Komárek, 45 let, Náchod, podnikatel
Úvodní část byla opravdu luxusní, barvy byly skvělé. Španělé to umí. Předvedli úžasnou show.

Simona Ferulíková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz