IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

21.06.
2014
23:20

Anketa: Česká tečka za festivalem

O důstojné zakončení festivalu Starobrno Ignis Brunensis se dnes večer postaral ohňostroj v centru jihomoravské metropole.

Brno, Špilberk - Představení Legenda na vlnách dnes uzavřelo ohňostrojnou přehlídku Starobrno Ignis Brunensis. Závěrečný ohňostroj festivalu nad dominantou Brna, hradem Špilberkem v podání  domácího zástupce Flash Barrandov SFX byl dokonalou tečkou. Všechny přítomné nabudil na příští ročník.

Závěrečný ohňostroj Ignis Brunensis 2014. Foto: Robert VystrčilAnežka Veselá, 34 let, Ivanovice, účetní
Na festivalovém ohňostroji jsem byla letos poprvé. Jsem nadšená, moc se mi to líbilo. Příští rok se zase určitě přijedu podívat. Snad i na nějaký soutěžní ohňostroj.

Pavel Dvorský, 55 let, Koryčany, tesař
Jsem tady kvůli dětem, chtěli se jet podívat. I když ohňostroje moc nemusím, tento se mi skutečně líbil. Možná, že nakonec změním názor a budeme chodit častěji.

Eva Novotná, 25 let, Olomouc, studentka
Pro ohňostroje mám slabost. Kombinace vizuální složky a hudebního podkresu je úžasná. Mohla bych se na to dívat hodiny. Podle mě by mohly být jednotlivé ohňostroje delší než jen dvacet minut, ale chápu, že v praxi by to bylo asi náročné.

Kateřina Stratilová, 21 let, Brno, studentka
Na ohňostroje jsme se letos se spolužáky dívali pravidelně. Nebyli jsme však na tribuně, ale vždy někde poblíž. Tento závěrečný ohňostroj nad Špilberkem se mi asi zatím líbil nejvíc. Je škoda, že festival je už u konce.

Stanislav Pazdera, 62 let, Brno, důchodce
Festival sleduji už od jeho začátku. Líbí se mi, že je k němu spousta doprovodných akcí. Jen mě trochu odrazují ty davy lidí. Jinak jsem s ohňostroji spokojený.

Marek Slezák, 49 let, Břeclav, učitel
Závěrečný ohňostroj byl hezký. Více se mi ale líbil asi ten vítězný v podání Řeků. I tak jsem však dnes spokojený. Příští rok se určitě zase zajdu na nějaký podívat.

Vendula Pudelková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz