IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 29. června 2022/22:30

05.06.
2011
13:00

Autosalon: Motoristy zajímají moderní auta i veterány

5. 6. 2011, 13.45, aktualizováno
AutosalonAuta kam se podíváš. Tak to dnes vypadá na brněnském výstavišti. Na své si přijdou milovníci veteránů i fanoušci automobilových novinek. Na výstavišti se koná 10. ročník mezinárodního veletrhu osobních automobilů Autosalon Brno 2011, který je letos už podruhé spojen také s prodejním veletrhem historických automobilů Classic Show Brno.

Prohlédněte si také fotogalerii...

5. 6. 2011, 13.45, aktualizováno
Brno, výstaviště – Auta kam se podíváš. Tak to dnes vypadá na brněnském výstavišti. Na své si tam přijdou milovníci veteránů i fanoušci automobilových novinek. Na výstavišti se koná 10. ročník mezinárodního veletrhu osobních automobilů Autosalon Brno 2011, který je letos už podruhé spojen také s prodejním veletrhem historických automobilů Classic Show Brno.

Nablýskané kapoty, naleštěné poklice a krásné ženy. Je to skoro jako pohled z amerického filmu. Stejný obrázek ale mohou dnes spatřit náVýstaviště v Brně zaplnili milovníci aut a motorek. Foto: Martina Učňovávštěvníci brněnského výstaviště na vlastní oči.

V pavilonech jsou k vidění auta z celého světa. A největší zájem je, zdá se, o značku Škoda.  „Ty nové modely vypadají skvěle, myslím, že se můžou měřit s takovými značkami, jako je třeba Audi nebo Seat,“ soudí Tomáš Dočkal, jeden z návštěvníků pavilonu Chvíli přemýšlí a pak dodává: „Kdyby mi to auto prodali i s tou krásnou hosteskou, co sedí vevnitř, vůbec bych se nezlobil.“

Něžnější pohlaví obdivuje spíše kabriolety. „Autům moc nerozumím, vytáhl mě sem přítel, ale v tomhle broučkovi bych se klidně vozila každý den,“ směje se návštěvnice Andrea Polívková.

Zájem není jen o nejmodernější vozidla, ale také o veterány. Shlukují se kolem nich davy návštěvníků. Někteří jen nevěřícně zírají. „Je s podivem, že něco takového někdy jezdilo po silnicích,“ diví se mladý muž při pohledu na jedno z nejstarších aut na veletrhu. Jedním dechem ale dodává, že by si mezi veterány určitě vybral. „Jen vyhrát nějaký ten milion a moc bych se nerozmýšlel,“ vysvětluje s úsměvem na tváři.

Návštěvníci, kteří se raději sluní venku, si mohou mezi jednotlivými pavilony vyzkoušet jízdu mezi kužely a tak zjistit, jestli by ještě obstáli v autoškole. Ekologičtí motoristé se mohou zase projet v elektromobilu.

Majitelé veteránů se však nenechávají zahanbit, a aby dokázali, že jejich miláčci ještě nepatří do starého železa, vydávají se na okružní jízdu kolem přehrady a míří si to přímo do centra Brna. Za několik desítek minut snad v pořádku dorazí na náměstí Svobody, kde budou lidé volit „nej“ autíčko i motocykl.

Pokud se i vy chcete na všechnu tu krásu, moderní či historickou, podívat na vlastní oči, stále máte šanci. Automobily na výstavišti zůstanou až do 9. června.

Martina Učňová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

Fotogalerie: Martina Učňová a Robert Vystrčil