IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

20.06.
2014
23:55

Beatles mania mezi kapkami deště

Hey Jude, Yesterday, Help. Tyto a mnoho dalších písní rockových legend Beatles se neslo dnes večer brněnským náměstím Svobody. Zájemci si tam mohli přijít poslechnout neobvyklé vystoupení brněnské filharmonie.

Brno, náměstí Svobody - Umělci z brněnské filharmonie předvedli dnes večer své řemeslo v trochu netradičním podání. Ukázali, že jejich umění se netýká jen vážné hudby, ale že na své nástroje dokážou zahrát i jiné skladby. Dnešní večer patřil britským Beatles.

Beatlemania v Brně. Foto: Eliška Mezuláníková

Neobvyklou podívanou si i v nevlídném počasí, kdy chvílemi pršelo, přišla poslechnout také Martina Lehotkáiová. „Vůbec jsme o akci nevěděly, ale když jsme šly s kamarádkou okolo, zaujalo nás to. Je to něco nevšedního a neobvyklého," řekla.

Vystoupení si užívalo celé náměstí, lidé se pohupovali do rytmu a zpívali si známé melodie.

Večer si takto užívala i Dana Vítková, která Beatles zbožňuje. „Moc se mi to líbí, hrají krásně. Ale včerejší akce na náměstí byla hodně hlučná, bydlím nedaleko odsud, v Kobližné ulici. Dnes je to mnohem lepší," vyjádřila se.

Program bude pokračovat i zítra odpoledne, kdy budou oslavy vrcholit. Večer se mohou diváci těšit také na letošní poslední ohňostroj festivalu, který bude v centru Brna, nad hradem Špilberkem.

Eliška Mezuláníková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS v Brně,