IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 11. června 2022/22:30

30.06.
2021
12:20

Benefiční Koncert naděje pro jižní Moravu bude vysílat Česká televize

Přímý přenos benefičního Koncertu naděje pro jižní Moravu zasaženou tornádem bude vysílat Česká televize v sobotu 3. července ve 20.10 na ČT1 a ČT art. Technickou produkci zajišťuje společnost SNIP & CO a tým Ignis Brunensis.

Brno – Jih Moravy zasáhla nevídaná přírodní katastrofa, bouře po sobě zanechala několik zpustošených vesnic. Česká filharmonie spolu s Filharmonií Brno proto pořádá na zámku ve Valticích benefiční Koncert naděje. Dirigent Tomáš Netopil provede společný orchestr složený z členů obou těles Novosvětskou symfonií od Antonína Dvořáka.

„Před sobotním ohňostrojem vás zveme k televizním obrazovkám na přímý přenos tohoto koncertu, který začíná po skončení fotbalu Česko - Dánsko ve 20.10 na prvním programu České televize a na ČT art," uvedl ředitel marketingu a obchodu společnosti SNIP & CO Ondřej Morávek.

Hodinový koncert moderuje Marek Eben. V programu zazní kromě Dvořákovy Symfonie č. 9 e moll, op. 95 Novosvětská také Špacírka ze Slovanských tanců téhož autora a chybět nebude ani česká státní hymna.

(jč)