IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

22.05.
2013
23:45

Výtěžek z koncertu pomůže handicapovaným dětem

Na léčebné pobyty či kulturní a sportovní akce dětí postižených Downovým syndromem přispěli posluchači dnešního benefičního koncertu v bazilice na Mendlově náměstí v Brně. Občanské sdružení Úsměvy získalo nakonec celkem sedmdesát tisíc korun.

Brno-střed – Korunovačními fanfárami od Jiřího Ignáce Lineka v podání studentů základních uměleckých škol začal dnešní benefiční koncert v brněnské Bazilice Nanebevzetí Panny Marie.
Na benefičním koncertě zazpívaly i dívky z dětského pěveckého sboru Kantiléna. Foto: Nicol StaňkováVíce než dvě stovky návštěvníků si potom poslechly vystoupení hudebníků Filharmonie Brno a také dětský pěvecký soubor Kantiléna, Dómský komorní sbor a studenty základních uměleckých škol ve Smetanově a Kvapilově ulici. Večer vyvrcholil společným ztvárněním skladby Missa brevis in B od Wolfganga Amadea Mozarta.

„Benefičního koncertu jsem se účastnil poprvé a byl jsem velice spokojen. Líbí se mi spojení klasické hudby s nádherným interiérem baziliky a zároveň mám radost, že výtěžek z koncertu šel na dobrou věc,“ zhodnotil večer jeden z návštěvníků, sedmadvacetiletý Lubomír Dočkal.

Na konci večera předal brněnský primátor Roman Onderka šek v hodnotě sedmdesáti tisíc korun občanskému sdružení Úsměvy, které pomáhá rodičům dětí s Downovým syndromem.

„Peníze použijeme na běžné aktivity sdružení, mezi které patří třeba různé léčebné prázdninové pobyty, kulturní a sportovní akce či speciální terapie pro děti, zajišťující rozvoj jejich kognitivních funkcí,“ řekla jednatelka sdružení Marta Klementová.

Benefiční koncert se letos konal už popáté. Loňský výtěžek organizátoři věnovali občanskému sdružení Práh na vybudování chráněného bydlení v Brně. „Loni se nám podařilo vybrat zhruba sto tisíc. Celková částka získaná za čtyři předchozí ročníky se blíží čtyřem stům tisícům korun,“ uvedl Ondřej Morávek z pořadatelské agentury SNIP & CO.

Nicol Staňková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil