IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

21.06.
2014
16:50

Brněnský rozhlas slaví. Někteří posluchači bez něj nevydrží ani den

Tisíce diváků, kteří si užívají množství koncertů známých hudebníků, přilákaly dnes na brněnské náměstí Svobody oslavy brněnského studia Českého rozhlasu. Letos v květnu totiž uplynulo 90 let od chvíle, kdy si posluchači tuto nejposlouchanější regionální stanici v České republice naladili poprvé. Oslavy trvají až do pozdního večera.

Aktualizováno 21. 6. 2014 / 17.30: přidána fotogalerie.

Brno, náměstí Svobody - Přišli i tací, kteří bez něho nevydrží ani den. Mnozí lidé poslouchají Český rozhlas Brno pravidelně už dlouhá léta a tak nemohli chybět ani na dnešní oslavě jeho devadesátých narozenin.

Mnozí věrní posluchači brněnského Českého rozhlasu přišli i na oslavy na náměstí Svobody. Foto: Michal Majnuš„Brněnský Český rozhlas poslouchám prakticky denně. Dokonce mám doma fotky s podpisy všech moderátorů," pochlubila se například osmačtyřicetiletá Věra Procházková.

Také pětatřicetiletý Jan Kubiska poslouchá tuto stanici už dlouhá léta, především v autě. „Hrají dobré písničky, mají zajímavé pořady, které ostatní komerční stanice nemůžou utáhnout. Svůj účel jako veřejnoprávní stanice plní dobře," pochválil Kubiska brněnské studio.

V jednu hodinu odpoledne zahájil akci na náměstí Svobody zpěvák Jožka Černý. „Já su v Brně moc rád," pozdravil publikum, které si společně s ním zazpívalo různé folklórní hity.

Někteří si dokonce nechali zahrát na přání. „Pan Černý je skvělý zpěvák, poslouchám ho už od mládí," přiznal se sedmašedesátiletý Oldřich Řemen.

Mezi dalšími vystupujícími se objevili například rocker Roman Dragoun či slavné sestry Martha a Tena Elefteriadu.

Večer oslavy zakončí koncert Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma pod taktovkou Vlada Valoviče se sólisty Hanou Ulrychovou, Marthou a Tenou a slavnostní ohňostroj z hradu Špilberku věnovaný brněnskému rozhlasu v podání Flash Barrandov SFX.

Michal Majnuš
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil