IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

01.06.
2013
23:30

První soutěžní ohňostroj: Ani nepříznivé počasí návštěvníky neodradilo

Ani dešťové kapky neodradily dnes fanoušky ohňostrojů od cesty na Brněnskou přehradu. Tisíce lidí vybaveny deštníky a nepromokavými bundami zhlédly letošní první soutěžní ohňostroj nazvaný Mozaika života.

Aktualizováno 2. 6. 2013 / 1.00: přidána fotogalerie.

Čeští ohňostrůjci ze skupiny Tarra pyrotechnik zahájili soutěžní přehlídku Ignis Brunensis. Foto: Robert VystrčilBrno, přehrada – Skladba z filmu Řek Zorba, která je povinnou částí všech soutěžních ohňostrojů, zahájila dnes večer zářivou show připravenou českou skupinou Tarra pyrotechnik. Odpočet a pak i odpal zářících efektů sledovaly z promáčených břehů Brněnské přehrady tisíce diváků.

„Díval jsem se doma na radar s aktuálními daty, abych věděl, jestli bude nebo nebude v tuhle dobu pršet. Jsem rád, že se počasí nakonec umoudřilo,“ radoval se Petr Lípa. Na ohňostroje chodí pravidelně s přítelkyní. „Dnešní představení se mi líbilo, protože mám rád zpěvačku Adele,“ dodal muž.

Ohňostrůjci si pro brněnské publikum připravili show plnou barevných světel, hudby nejznámějších světových interpretů jako je už zmiňovaná Adele či skupiny Queen nebo Scorpions. „Hudba se mi líbila, byly to písničky, které znám a které mám ráda. Ohňostroji to jen přidalo na kráse. Ale je škoda, že z rádia pouštěli písničky v horší kvalitě,“ řekla Brňanka Pavla Krejčí.

I přes to, že po několika minutách show začalo nad přehradou pršet, sklidili nakonec čeští ohňostrůjci ze skupiny Tarra pyrotechnik od diváků zasloužený potlesk.

Martina Učňová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil