IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

18.06.
2014
20:40

Český rozhlas koncertem děkoval dárcům krve

Poděkovat i informovat. Takový cíl měl dnešní koncert, který na brněnském náměstí Svobody uspořádal Český rozhlas Brno pro dárce krve.

Prohlédněte si také přiloženou fotogalerii.

Brno-střed - Koncerty v podání skupin AG Flek, Ukulele Orchestra jako Brno nebo Jitky Šuranské si mohli dnes vyslechnout zájemci na náměstí Svobody v Brně. Brněnské rozhlasové studio tam pořádalo akci Daruj krev s Českým rozhlasem.

Český rozhlas koncertem děkoval dárcům krve. Foto: Michal Rapco„Dvacetiletá historie akce začala právě tady v Brně. Teprve potom se přidávaly další kraje. Koncert pořádáme dvakrát ročně jako poděkování stávajícím dárcům a jako pozvánku pro nové. Vždy tu máme někoho z transfuzního oddělení, kdo vše kolem darování vysvětluje," řekl Tomáš Písař z Českého rozhlasu Brno.

Někteří návštěvníci koncertu ovšem čekali například mobilní transfuzní pracoviště. „Říkal jsem si, že se zastavím na koncert a ještě udělám dobrou věc. Tady na místě se ale krev darovat nedá," postěžoval si jeden z příchozích, Tomáš Pokrývka.

Podle Písaře to nejde kvůli zpřísněným hygienickým a jiným předpisům. „Brát krev je možné jen ve zdravotnických zařízeních," uvedl. Například do Fakultní nemocnice Brno tak přišlo dnes darovat krev na sto lidí.

Podobně jako oni i jako Tomáš Pokrývka by ráda přispěla i zpěvačka a houslistka Jitka Šuranská, která dnes na pódiu sama vystupovala. Ale nemůže. „Mám nízký tlak a z odběrů se mi dělá špatně. Je to ale dobrá věc a kdo může, měl by pomoci," je přesvědčena.

Michal Rapco
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU,
Více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil