IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

22.06.
2014
14:50

Koně i robotický vrtulník. Hasiči slavili 150. výročí

Historie sto padesáti let brněnských hasičů se dnes vměstnala na centrální náměstí jihomoravské metropole. Početnému publiku se při moderovaném průjezdu náměstím představilo na padesát historických i současných požárních vozidel.

Brno, náměstí Svobody - Koně pod kapotou současných hasičských automobilů i koně skuteční, kteří tahali hasičské stříkačky kdysi. Na brněnském náměstí Svobody dnes byla vidět celá stopadesátiletá historie místních hasičů.

Lidé dnes mohli vidět historii brněnských hasičů. Foto: Michal Majnuš„Nejzajímavější byly samozřejmě vozy tažené koňmi. Neumím si představit, jak se kůň choval v blízkosti ohně," poznamenal osmadvacetiletý Pavel Šubr.

Největší úspěch u obecenstva zaznamenal robotický vrtulník na dálkové ovládání. „Musí to být skvělá věc, ale trochu se obávám, že je malinko neohrabaný," pronesl s úsměvem na rtech přihlížející dvaapadesátiletý Alois Souček.

Akci zahájil průjezd současných požárních automobilů, které jsou součástí vozového parku brněnských hasičů. Následovala komentovaná přehlídka padesátky vozidel s rokem výroby 1876 až 2013. Nakonec se všechny vozy seřadily na náměstí, aby si je mohlo publikum prohlédnout zblízka. Komentování se přitom chopil známý brněnský rodák a herec Zdeněk Junák.

 

Michal Majnuš
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz