IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

12.06.
2013
23:59

Poláci dali na přehradě průchod svým emocím

Poslední soutěžní ohňostroj připravila rodinná firma z Polska. Stejně jako předchozí Švýcaři, i Poláci vsadili na emoce. A to už v názvu. Ohňostroj Dejte průchod emocím začal zvoněním zvonů a společnou písní Chasapiko. Poláci si s ní poradili originálně a už v úvodu předvedli některé efekty, které byly nové i pro oko zkušeného Brňana.

Aktualizováno 13. 6. 2013 / 1.55: přidána fotogalerie.

Poláky inspiroval při přípravě ohňostroje pohled na Brno. Foto: Robert Vystrčil
Brno, přehrada – Podle majitele polského Surexu byl inspirací pro poslední soutěžní ohňostroj pohled na úžasné město Brno. Cílem středečního polského ohňostroje bylo, aby se diváci přestali divit a nechali se naplno prostoupit emocemi.

„Moc se mi líbila hudba, připomínala mi nějaký film, jen si nemůžu vzpomenout jaký,“ okomentoval hudební doprovod fotograf Marek Zukal. Hudba, která ohňostroj doprovázela, zůstala utajena až do samotného představení. Ohňostrůjci nakonec vsadili na lyrický doprovod. Lišili se tím od předchozích dvou soutěžících, kteří pro podkres použili známě popové či rockové písně.

Druhá část show byla složená převážně ze zlatých efektů, takže výrazně kontrastovala s tou první, mnohobarevnou. Třetí část zakončily padající zlaté chomáče, které byly v Brně k vidění poprvé.

Tvůrci ohňostroje si pohráli se střídáním rychlých a pomalých skladeb. Stejně tak se při představení střídaly barevné efekty, které v další pasáži vystřídaly převážně zlaté a jednobarevné světlice.

„Zaujalo mě, jak využívali kontrastu, hlavně rychlou a pomalou hudbu. Myslím, že se jim to povedlo. Ty emoce fakt cítím,“ ohodnotila ohňostroj Renata Políšenská.

Hana Březinová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil