IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

19.06.
2014
14:45

Brněnské centrum ovládli policisté

Historické i současné policejní vozy, policejní technika i uniformovaní policisté. Brněnské náměstí Svobody dnes patří při Dnu Policie České republiky ochráncům pořádku. A divákům.

Aktualizováno 19. 6. 2014 / 18.15: přidána fotogalerie.

Návštěvníci dne policie mohou spatřit také historické motorky a staré uniformy. Foto: Kamila VlčkováBrno, náměstí Svobody - Současná policejní technika i historické vozy Veřejné bezpečnosti dnes zaplnily centrum Brna. Na Den Policie České republiky přijeli i kolegové tuzemských strážců pořádku ze Slovenska a Rakouska.

„Na akci jsem narazil vlastně náhodou. Nevěděl jsem, že se dnes v Brně něco takového koná. Ale zaujalo mě to. Líbila se mi hlavně stará motorka a také stará policejní auta, nakoukl jsem i dovnitř," pochlubil se Tomáš Přikryl.

Nahlédnout mohli lidé do klasických policejních vozů i například do takzvaného schengenbusu cizinecké policie, v němž je laboratoř na odhalování padělaných dokladů. Někteří návštěvníci využili také možnost vyfotit se s maketami zbraní. Velký úspěch měl robot tEODor, který slouží zejména policejním pyrotechnikům. Mohou pomocí něj na dálku prozkoumávat podezřelé předměty a výbušniny, zatímco sami jsou v bezpečné vzdálenosti. Dnes však robot místo výbušnin sahal nejčastěji dětem po pokrývkách hlavy.

Dnešní program na náměstí Svobody prezentací činnosti policie nekončí. Ve čtyři hodiny tam začíná první ročník hudebního festivalu Dobré ráno, kapely!

Kamila Vlčková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil