IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

18.06.
2016
17:00

Moravanka a další muzikanti baví diváky na brněnském náměstí Svobody

Moravanku, souboj pouličních muzikantů, ale i mnoho dalšího mohou dnes vidět a slyšet zájemci na brněnském náměstí Svobody. Koná se tam už tradiční Den s Českým rozhlasem Brno.

Prohlédněte si také přiložené video.

Aktualizováno 19. 6. 2016 / 2.40 přidána fotogalerie.

Moravanka hraje posluchačům na Dnu s Českým rozhlasem Brno jejich oblíbené písně. Foto: Simona FerulíkováBrno, náměstí Svobody - Poslechnout si, ale i vidět nejen moderátory Českého rozhlasu mohou dnes lidé na brněnském náměstí Svobody. Odpolednem provází Ivana Slabáková nebo Karel Hegner. Vystoupí také pravidelný host vysílání Českého rozhlasu Brno Stanislav Hložek. Jako první roztančila diváky Moravanka se sólistkou Ivanou Slabákovou, kterou znají posluchači Českého rozhlasu Brno také z vysílání.

Návštěvnici Mileně Malé se odpoledne na náměstí líbilo. „Moravanku poslouchám, zatím se mi líbily všechny písničky, které zahráli," řekla při koncertu. Další z posluchaček se také příjemně bavila a zaujal ji i další program. „Na Den s Českým rozhlasem Brno chodím pravidelně. Jsem zvědavá na večerní swing, moje maminka měla tuto hudbu velmi ráda," uvedlas Alice Brandlíková.

Po Moravance přišel na řadu souboj pouličních muzikantů. Podle šéfa programu Českého rozhlasu Brno Jiřího Kokmotose oslovovali organizátoři pouliční muzikanty, kteří se na náměstí představili, dlouho dopředu. „Chodili jsme ulicemi Brna a vybírali, co by se mohlo posluchačům líbit. Vyzkoušeli jsme si to už loni, kdy pouliční muzikanti také vystupovali," řekl ještě před začátkem souboje Kokmotos.

Na náměstí vystoupí také moderátor Českého rozhlasu Brno Karel Hegner se swingovým orchestrem a herec a moderátor Zdeněk Junák přímo z náměstí vysílá víkendový Rendez-vouz. Na děti pak čeká Vida! stan, v němž mohou sledovat vědecké experimenty.

Den s Českým rozhlasem Brno zakončí swing. Organizátoři tak posluchačům připomenou pětadevadesáté výročí narození Gustava Broma, jehož osobnost je s brněnským Českým rozhlasem pevně spjatá. Posluchači se mohou těšit i na ty největší světové swingové hity.

Simona Ferulíková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil