IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

06.06.
2014
14:45

Dětský den bude plný letadel

Prohlídka letadel, vyhlídkové lety vrtulníkem, ale také letištní technika nebo soutěž o letenky do Londýna čekají návštěvníky tuřanského brněnského letiště tuto neděli. Bude se tam konat dětský den, kde si na své přijdou malí i velcí.

Brno - Dětský den na letišti se nemůže obejít bez ukázek letadel. Návštěvníci bez rozdílu věku budou moci v neděli na brněnském letišti v Tuřanech zblízka prozkoumat množství letounů. Prezentovat se ale budou také hasiči nebo příslušníci cizinecké policie a celní správy.

Den plný letadel čeká v neděli návštěvníky tuřanského letiště. Foto: Robert Vystrčil

Program začne v neděli osmého června v deset hodin dopoledne. „Na minulém dětském dnu bylo přibližně deset tisíc lidí. Letos očekáváme o něco vyšší návštěvnost než minule, odhadem 12 až 15 tisíc lidí. V programu nemáme jen jeden velký top bod, ale velkým lákadlem bude například vystavené a zpřístupněné letadlo AN-2, letištní technika a možnost pozorovat přistání a vzlet dopravních letadel z bezprostřední blízkosti," láká na program mluvčí brněnského letiště Jiří Filip.

Kromě létajících lákadel na návštěvníky čeká také prezentace motocyklů, projížďky v obrněném transportéru, čtyřkolky nebo aquazorbing. Nebude chybět ani skákací hrad či nafukovací hřiště.

Dopravní podnik města Brna v době konání dětského dne posílí autobusovou linku číslo 76 z hlavního nádraží, kterou se návštěvníci mohou na letiště dostat nejsnáze. Na místě bude zajištěno bezplatné parkování a vstup je zdarma.

Michal Rapco
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
Více informací na www.munimedia.cz