IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

08.06.
2014
13:40

Tuřanské letiště patří dětem. Celou neděli

Nejen létající technika, ale i výbava policistů, celní správy a hasičů láká dnes k návštěvě dětského dne na letišti v brněnských Tuřanech. I pro mlsné jazýčky se něco najde.

Prohlédněte si také přiložené video.

Aktualizováno 8. 6. 2014 / 18.00: přidána fotogalerie.

Brno-Tuřany - Horkovzdušný balon před vstupem do areálu nenechává nikoho na pochybách - začíná dětský den tuřanského letiště.

Nejen leteckou techniku mohou dnes vidět návštěvníci dětského dne na tuřanském letišti. Ilustrační foto: Robert Vystrčil

Hned za vstupem člověk ale neví, kam dřív. Dostane přednost let vrtulníkem? Nebo snad ukázka výcviku policejních psů? Či aquazorbing? Na děti dnes čekalo a až do pozdního odpoledne ještě čeká nepřeberné množství zábavy pod silně pražícím sluncem.

„Mně se moc líbil vojenský transportér," jmenuje svého favorita malý Lukáš Poláček, který za zábavou dorazil s rodiči. Jeho otec ale až tak nadšený není. „Člověk by čekal, že na dětském dnu budou atrakce pro děti zdarma. Ale přece to malému neodmítnu, když tak moc chtěl," říká David Poláček.

Malý Lukáš není jediný, kdo si tak oblíbil transportér. Právě ten spolu s lety vrtulníkem a jízdou na minibiku patřil dopoledne k nejobsazenějším atrakcím. V obležení dětí se také často ocitalo pódium, kde byl nachystaný zábavný program.

Kromě „věcí v pohybu" mohou návštěvníci obdivovat i statické exponáty. Vyjma mnoha vystavených letadel je k vidění také vůz letištních hasičů, letištní technika nebo popelářské auto. Atraktivní jsou i dopravní letadla startující v bezprostřední blízkosti diváků.

Organizátoři ale mysleli také na seniory, kteří často doprovázejí vnoučata. Pro ty je přichystaná seniorská kavárna s kávou zdarma a hned v sousedství prezentace zdravé výživy s gratis ochutnávkami.

Na mlsné děti pak útočil bezpočet stánků s občerstvením i cukrovinkami. „Malé jsme koupili nějakou zmrzlinu a pendreky, skoro jako na pouti. Celkový dojem ale kazí stánky s dřevěnými vařečkami, plavkami nebo spodním prádlem. Hodí se spíše na tržiště než k dětem," popsala Lenka Klusáčková.

Po dobu akce jezdí z brněnského hlavního nádraží na letiště posílená autobusová linka číslo 76. Pro snazší přístup do areálu zřídil dopravní podnik speciální zastávku - aby návštěvníci mohli vystoupit přímo u přístupové cesty. Na místě je k dispozici i bezplatné parkování, kde na pořádek dohlíží policie. Dětský den končí dnes v 17 hodin.

 

Michal Rapco
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
Více informací na www. munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil