IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

29.05.
2016
18:35

Rodiny s dětmi zaplnily brněnské letiště

Pětiminutový let vrtulníkem, kolotoče, skákací hrady, různé soutěže a další atrakce si mohly dnes užít děti na brněnském letišti v Tuřanech.

Brno-Tuřany - O tom, že se na letišti v Tuřanech dnes děje něco velkého, nebylo pochyb. Už od rána se na silnici vedoucí k letišti tvořily kolony aut a k ranveji se hrnuly rodiny s dětmi, které si za slunečného počasí přijely užít dětský den, přichystaný pracovníky letiště. Program odstartoval v 10 hodin dopoledne, kdy se poprvé roztočily rotory vrtulníků, aby pak stroje vzlétly s prvními návštěvníky do vzduchu.

Možnost proletět se si nenechala ujít Darja Urbánková s rodinou. „Jezdíme sem každý rok a vždycky se proletíme vrtulníkem. Je to nádherný zážitek," řekla Urbánková. Kromě helikoptér nedaleko návštěvníků létaly i jiné stroje. Největší zájem vzbudil akrobatický let malého dvouplošníku, jehož pilot vytáčel piruety jen kousek nad hlavami přihlížejících.

Hned při vstupu do areálu byly přistavené kolotoče. „Pro malého jsou největším zážitkem. Vrtulníky se nám také líbily, ale neletěli jsme," uvedla Markéta Mendoza, která dorazila na akci se svou rodinou.

Nechyběl ani doprovodný program. Kromě tanečních a hudebních vystoupení bylo pro děti připravené i kouzelnické představení a mnoho soutěží. Koho nezajímal program na pódiu, mohl si prohlédnout letištní techniku a zásah hasičů, kteří dětem předvedli svou práci.

„Nejvíc se mi líbí skákací hrady. Proletět se vrtulníkem mě neláká," svěřila se jedna z malých návštěvnic, Kája Lípová, která si nenechala ujít také malování na obličej.

Dětský den na letišti v Brně-Tuřanech je už tradicí, takže pokud někteří zájemci nemohli dorazit dnes, mají možnost přijít příští rok.

Jan Menšík
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz