IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 29. června 2022/22:30

27.05.
2017
19:30

Brněnská Olympia bavila děti všech věkových kategorií

Svůj den dnes slavily děti v Olympii Brno. Čekalo tam na ně množství lákavých soutěží, zajímavé atrakce a další program. Nechybělo malování na obličej, cukrová vata ani adrenalinové zážitky. Bavily se děti i jejich rodiče.

Přiložena také fotogalerie.

Brno, Olympia - Den plný nezapomenutelných zážitků připravili dnes pro děti organizátoři z brněnského nákupního a zábavního centra Olympia.

Na celkem deseti stanovištích organizátoři nachystali pro zájemce lehké i složitější úkoly. Venku děti skákaly panáka, tancovaly s barevnými obručemi či skládaly sukni baletce. Uvnitř centra pak nadšeně čekaly na výtvarné dílny a trefovaly se balonky do terčů.

Jednotlivými úkoly provázely usměvavé hostesky. Chválily děti, ale i slunečné počasí a celkovou atmosféru, která v Olympii vládla. Děti byly podle nich moc hodné, jen se někdy trošku styděly.

Kdo nechtěl procházet stanoviště a sbírat cenná razítka, která bylo možné vyměnit za dárky, mohl si užít alespoň pořádnou dávku zábavy. Nechyběly kolotoče, skákací hrady či motokáry, odvážnější děti si vyzkoušely i bungee trampolínu. „Už jdu potřetí, skákání na trampolíně mě moc baví. Mám pocit, jako bych létal," prozradil desetiletý Michal.

Menší děti ocenily spíše malování na obličej i tělo. Ve dvou stáncích si zájemci mohli nechat nasprejovat „tetování" podle vlastního výběru nebo ozdobit obličej jedním z desítek motivů. Netrvalo dlouho a po areálu pobíhaly desítky Supermanů, princezen, motýlů či děsivých lebek. Možnost nadchla i malou Aničku. „Na ruce už mám vílu a teď si na obličej nechám namalovat motýla," pochlubila se.

Úspěch sklidil také doprovodný program na pódiu. Menší i velcí účastníci obdivovali například umění tanečníků, bavili se kousky klaunů a soutěžili. Nadšením hýřila i jedna z dospělých návštěvnic, Eliška Levá. „Moc si to tu užíváme. Děti zažily spoustu zajímavých věcí, bavím se ale i já. Jsme tu od samého začátku, takže jsme už zvládli skoro všechno," svěřila se.

 

Dominika Bayerová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrči