IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

28.05.
2016
19:30

Lidé se sešli na Dobrém dni v Bystrci

Na Dobrém dni v brněnské Bystrci mohli dnes lidé vidět aktivitu jejích obyvatel. Přišly se totiž ukázat místní spolky, aby získaly nové členy a zapojily i ostatní obyvatele do své činnosti. Přijeli například členové centra volného času Bystrouška nebo Junáku Bystrc.

Prohlédněte si také přiložené video.

Aktualizováno 29. 5. 2016 / 3.40 přidána fotogalerie.

Brno-Bystrc - Ukázky z činnosti místních spolků a sdružení a hlavně zábavný a poučný den pro děti. Takový byl dnešní Dobrý den v Bystrci.

„Přišli jsme s malou dcerkou, je tu bohatý program a rodinná atmosféra," řekl jeden z návštěvníků Martin Krůtek. Za hravým dnem pro své děti přišli i další. „Vzali jsme sem děti, aby byly venku a mohly si zasoutěžit," uvedl Petr Doležal.

Děti mohly využít například skákací hrad, poprosit klauna o zvířátko složené z nafukovacího balonku nebo se povozit na poníkovi. Zapojovaly se také do různých soutěží, kupříkladu do přechodu na chůdách, ale i do těch vědomostních.

Na kroužky, které by se jejich dětem líbily, se přišli podívat rodiče malé Nelinky. Ona sama chtěla hlavně soutěžit. „Já se těším hlavně na policajty," řekl zase Nelinčin bratr Filip. Na místě byli totiž i policisté, kteří dětem ukazovali policejní zákrok nebo hasiči - ti zase předváděli svou techniku.

Pořadatelé však nezapomněli ani na dospělé návštěvníky. Čekali je hudebníci ze skupiny Pohledy se svým vystoupením a herci z divadla Facka, kteří přichystali reprízu netradičního Krysaře, odehranou mimo jiné i v korunách stromů.

Podle bystrckého starosty Tomáše Kratochvíla mohou být místní na Dobrý den hrdí. „Je to něco, co jsme uspořádali my a především jsou do toho zapojení sami obyvatelé Bystrce," uvedl.

Dobrý den v Bystrci zorganizovali zastupitelé městské části už podruhé. Není to ale jen jejich práce, na akci se podílejí rovněž ostatní obyvatelé Bystrce, především z místních spolků a sdružení.

Simona Ferulíková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil