IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

01.06.
2013
16:30

Rodiny slavily den dětí v divadle i v knihovně

Skákací hrad, klauni a spousta dětí – tak vypadal dvůr brněnského městského divadla dnes, v sobotu 1. června. Mezinárodní den dětí tam přišly oslavit stovky návštěvníků.

Děti si svůj den užívaly. Foto: Kristýna MotlováBrno-střed – Městské divadlo Brno patřilo dnes dětem. Na dvoře si mohli návštěvníci od jedenácti hodin zahrát tenis, vyzkoušet dálkové řízení motorové loďky, zaskákat si na trampolíně či ve skákacím hradu. Pro malé umělce přichystali organizátoři pastelky, papíry a soutěž o nejhezčí obrázek. Za některé disciplíny dostaly děti odměnu v podobě sladkostí nebo drobných dárků.

„Akce se dětem i mně moc líbila, strávili jsme tu s celou rodinou příjemnou část dne,“ uvedla jedna z návštěvnic, Jana Peterková. Na své si přišli i dospělí. Ve tři hodiny se uskutečnila krátká ukázka z představení Mary Poppins v podání herců Aleny Antalové a Dušana Vitázka.

Odpoledne přilákala akce na dvůr divadla, kterým zněly dětské písně, zhruba dvě stovky návštěvníků. Program trvá až do šesti hodin.

Akce k Mezinárodnímu dni dětí se dnes konaly i na dalších místech Brna. Knihovna Jiřího Mahena připravila pro návštěvníky program zaměřený na Afriku. Ve společenském středisku Sýpka v Medlánkách zase vystoupily hudební skupiny a uskutečnily se tam i závody na koloběžkách. A v nákupním centru Olympia bavila děti mimo jiné Dáda Patrasová.

Kristýna Motlová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz