IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

19.06.
2014
18:40

Dobré ráno, kapely! znělo náměstím Svobody

První hudební festival České televize s názvem Dobré ráno, kapely! odstartoval dnes ve čtyři hodiny odpoledne na brněnském náměstí Svobody. Až do večera se na podiu představí několik kapel. Největším lákadlem je skupina frontmana Alberta Černého - Lake Malawi.

Prohlédněte si také přiložené video.

Aktualizováno 19. 6. 2014 / 22.55: doplněny fotografie z koncertu skupiny Lake Malawi.

Brno, náměstí Svobody - Součástí festivalu Brno-město uprostřed Evropy je i hudební festival Dobré ráno s Českou televizí Brno, který dnes na náměstí Svobody moderovala Leny Trčková a Ondra Blaho.

Dobré ráno kapely! znělo dnes centrem Brna. Foto: Aneta Daňková„Miluji hudbu a ráda navštěvuji festivaly, takže jsem si ani tento nemohla nechat ujít. Musím přiznat, že kapela Y? mě velice mile překvapila," svěřila se brněnská studentka Petra Křivánková.

Právě čtyřčlenná rock-popová kapela Y? se na pódiu představila jako první. Roztančila brněnské publikum písní Don't a pokračovala stejně dynamickými anglickými i českými skladbami. Kapela, která vystupovala i v Kanadě nebo Itálii a má za sebou již přes 300 koncertů, hrála v Brně poprvé.

Poprvé se představili i moderátoři festivalu Leny Trčková a Ondra Blaho, které mohou lidé znát z televizní obrazovky. „Jsme rádi, že tu můžeme dnes být a Brno trošku více rozvířit," řekl moderátor Ondra Blaho.

Postupem času se okolní lavičky začaly plnit nejen dospělými, ale i malými dětmi, které kolem pobíhaly s barevnými balónky s logem České televize. Po kapele Y? se představila další, tentokráte slovenská kapela Wadda.

Večer se budou moci diváci zaposlouchat ještě do písní kapely Lake Malawi, jejímž hlavním představitelem je Albert Černý.

Aneta Daňková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil