IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

18.06.
2016
14:05

Víkend patří milovníkům historických vozidel

Historickým vozidlům a jejich fanouškům patří tento víkend v Brně. Dopravní podnik spolu s brněnským technickým muzeem uspořádali další ročník už tradiční akce - Dopravní nostalgie.

Aktualizováno 18. 6. 2016 / 15.00 přidána fotogalerie.

Prohlédněte si také přiložené video.

Největšímu zájmu se při Dopravní nostalgii těší parní tramvaj Caroline. Foto: Denisa StromeckáBrno, náměstí Svobody - Nejenom unikátní parní tramvaj Caroline se dnes prohání po kolejích v Brně. Zájemci mají možnost se při Dopravní nostalgii projet nebo si jen prohlédnout historické tramvaje, autobusy i trolejbusy.

Například na náměstí Svobody si tak mohou kolemjdoucí prohlédnout nejrůznější vozidla. Mezi návštěvníky a kolemjdoucími se výstava těší opravdu velkému obdivu a zájmu. „Výlet s dětmi jsme sem plánovali už delší dobu. Můj syn Pavel je samozřejmě nadšený a netuším, jak jej odsud dostanu zpátky domů," řekla s úsměvem jedna z návštěvnic Jana Vyskočilová.

Hojnou účast a takový zájem o historickou dopravu vysvětluje mluvčí Dopravního podniku města Brna Barbora Lukšová jednoduše. „Mezi lidmi je hodně milovníků dopravy a strojů. Navíc  je to jedinečná příležitost projet se historickými nebo starými vozy," uvedla.

Pořadatelé pro návštěvníky připravili i několik novinek, po přestávce bude například opět jezdit už zmíněná parní tramvaj Caroline. „Největším překvapením za dopravní podnik je ale znovuzprovoznění tramvají K2 a T3, které jsme opravili do původní podoby. Odpovídá době, kdy byly vyráběny. Lidé je na Dopravní nostalgii uvidí a poprvé se těmito tramvajemi budou moci také projet," dodala Lukšová.

Dnes jsou až do zhruba 18 hodin v provozu zvláštní linky příležitostné dopravy na několika trasách. Více informací o odjezdech a trasách je k dispozici na stránkách brněnského dopravního podniku. V neděli budou historická vozidla od 10 do 19 hodin součástí akce Okruh historickými vozidly.

Denisa Stromecká
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil