IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 4. června 2021/22:30

06.06.
2009
17:00

Dopravní nostalgie je v plném proudu

6. 6. 2009, 19.50
Dopravní nostalgieDopravní nostalgie propukla dnes v Brně. Historická vozidla vyjela do ulic a po celý den o sobě dávala vědět hlasitým zvoněním a houkáním. Zájemci měli už od rána možnost absolvovat vyhlídkové jízdy centrem města, ale také navštívit areál tramvajové dopravy.
6. 6. 2009, 19.50
Brno –  Osmiletý Lukáš si dnes zkusil to, co obvykle dělá jen řidič tramvaje či jiného vozidla městské dopravy v Brně. Pustil do reproduktorů nahrané upozornění proti kapsářům. A nebyl sám. V jihomoravské metropoli začala Dopravní nostalgie, zájemci si mohli zkusit i to, o čem jindy třeba jen sní.Městu vládne Dopravní nostalgie. Foto: Anna Fajkusová

 „Děti jsou úplně nadšené. Všude si musí vlézt nebo alspoň nahlédnout,” chválí akci například kosmetička Renata Kočí.

Lidé se mohli podívat i do depa nebo na autobusový trenažér. V Pisárkách, odkud historická vozidla, včetně oblíbené parní tramvaje Caroline, vyjížděla, totiž byly návštěvníkům zpřístupněny i budovy autoškoly a vozovny tramvají.

Jeden z organizátorů, Jiří Štěpánek, v jedné z učeben autoškoly promítal zájemcům záběry destrukčních testů tramvají, které doprovázel přednáškou o jízdních vlastnostech, povolání řidiče a bezpečnosti v dopravě. „Vůbec jsem netušila, jaké to mají řidiči těžké,” svěřila se po přednášce Jana Selecká.

Přehlídka Dopravní nostalgie potrvá celý víkend. V neděli se diváci budou moci podívat do areálu trolejbusové dopravy v Husovicích. Dopravní podnik má ale pro zájemce připraveny  akce i v dalších dnech – například dny otevřených dveří v areálu lodní dopravy nebo v centrálním dispečinku.

Anna Fajkusová
Autorka je studentkou žurnalistika na FSS MU v Brně


Fotogalerie: Anna Fajkusová