IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

20.06.
2015
19:15

Historické tramvaje i autobusy jezdily ulicemi Brna

Historické vozy městské hromadné dopravy mohli dnes po celý den obdivovat lidé v Brně. Akci zahájila už dopoledne výstava starých tramvají a autobusů na náměstí Svobody.

Prohlédněte si také přiloženou fotogalerii.

 

Brno – Do ulic jihomoravské metropole vyjely dnes tramvaje, autobusy i trolejbusy, které už lidé běžně nevidí. Díky tradiční Dopravní nostalgii se mohli zájemci opět po roce nechat svézt historickými vozy a prohlédnout si tak Brno z nové perspektivy.

„Donutí to člověka se na chvilku v dnešní uspěchané době zastavit," pochvaloval si například Šimon Flegr. Stará vozidla přilákala nejen technické nadšence, ale i rodiny s dětmi. Lidé mohli navštívit také den otevřených dveří vozovny ve Slatině.

„Dopravní nostalgie má dlouholetou tradici a konala se ještě dříve, než se začal pořádat festival Brno – město uprostřed Evropy," uvedla mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Hailichová.

Největším lákadlem Dopravní nostalgie byla parní tramvaj Caroline z devatenáctého století. Do brněnských ulic se vrátila po pěti letech a o jízdu v ní byl velký zájem.

Kristýna Gillíková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil