IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

03.06.
2016
15:30

Diváky čeká na přehradě setkání živlů

Neobvyklé představení mohou spatřit zítra večer lidé na Brněnské přehradě. Ještě před prvním soutěžním ohňostrojem přehlídky STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS čeká diváky jiná show: Setkání živlů - oheň a voda. Na hladinu vyjede dřevěný vor a hasiči na něm budou vytvářet vodní fontány protkané kužely světel střídavě s ohňostrojnými efekty.

Aktualizováno 3. 6. 2016 / 17.00 k fotoreportáži ze zkušební plavby dřevěných vorů po hladině Brněnské přehrady přidán článek.

Brno, Brněnská přehrada - Vodní brána, gejzíry, světelné efekty a dřevěný vor s ohništěm. To vše čeká návštěvníky zítra večer na Brněnské přehradě.

Plavidlo z dřevěné kulatiny téměř v původní podobě z období, kdy se dřevo splavovalo po řece Svratce, je neobvyklou součástí představení, které začíná ve 21.15 u přístaviště lodní dopravy.

Krátkou show nazvanou Setkání živlů - oheň a voda obstarají podle scénáře profesionální jihomoravští hasiči a také hasiči dobrovolní z brněnských Bohunic, Jundrova a Černovic společně s ohňostrůjci Theatrum Pyroboli a scénickými osvětlovači Městského divadla - ti budou na historické lodi Brno z flotily dopravního podniku. Po vyplutí začne show provázená hudbou z Rádia Kiss Hády.

Předpremiérový pořad se koná na hladině nedaleko programového centra v přístavišti Bystrc, kde na něj naváže na koncert Brouci Band - the Beatles Revival. Celý zítřejší program pak vyvrcholí ohňostrojem česko-německého týmu Ignis Brunensis. Show nazvaná Nahoru a dolů začíná ve 22.30.

Dřevěný vor, který se představí u příležitosti 550. výročí Lesů města Brna, neuvidí lidé na přehradě naposled. Na hladině zůstane nejméně do srpna a lidé se na něm budou moci svézt.

(red)

Fotogalerie: Robert Vystrčil