IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

30.05.
2016
23:00

Festival Divadelní svět Brno vrcholil představením Faust

Inscenace dramatu Faust Johanna Wolfganga Goetheho v Janáčkově divadle tvořila dnes večer jeden z vrcholů festivalu Divadelní svět Brno. Už sedmý ročník akce s podtitulem festival progresivního divadla začal 27. a končí 31. května.

Aktualizováno 31. 5. 2016 / 13.00 přidána fotogalerie.

Brno, Janáčkovo divadlo - Prastarou legendu o muži, který prodá svoji duši ďáblu, Faustovi, oživil dnes večer v brněnském Janáčkově divadle režisér Tomaž Pandur. Díky alchymistickému procesu ovšem Pandur přesunul legendu do intelektuální a emocionální atmosféry moderního člověka. Představení, které je součástí festivalu Divadelní svět Brno, připravil slovinský soubor Slovensko narodno gledališčce drama Ljubljana.

„Tohle je druhé představení, na které na festivalu jdu. Na Fausta se těším už delší dobu," uvedla ještě před začátkem inscenace jedna z návštěvnic.

Podle produkční festivalu Martiny Procházkové je i letošní ročník velice úspěšný a divácky zajímavý. „Daří se mu výborně. Jelikož jsem produkční, nemám tolik času zjišťovat, kolik přesně vstupenek jsme k dnešnímu dni prodali, ale předpokládáme, že už to bude kolem šesti tisíc," řekla. Diváci podle ní hojně navštěvují i zahraniční představení a tak je většinou vyprodáno nebo částečně vyprodáno. Všechny zahraniční inscenace mají české titulky.

Na své si přijdou i ti nejmenší. Pro vysoký zájem z loňského ročníku organizátoři zařadili do programu rovněž představení pro rodiny s dětmi. A ani letos nechybí takzvaný off program, který nabízí spoustu kreativních workshopů.

Denisa Stromecká
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil