IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 20. srpna 2020/22:30

29.05.
2009
13:00

Festival, který dokáže zaujmout všechny generace? Ignis Brunensis

29. 5. 2009, 13.30

Ignis BrunensisFestival Brno – město uprostřed Evropy se přesouvá do své druhé poloviny. Program ale zůstává nabitý a obyvatelé Brna a okolí se stále ještě mají na co těšit. Dnes otevřou návštěvníkům své dveře brněnské kostely, kaple a katedrály při Noci kostelů. Lety balonem zase nabízí Balloon Jam, který se koná až do neděle.

 

 

 

 

 

 

29. 5. 2009, 13.30

Brno – Brněnský festival, který se v jihomoravské metropoli koná vždy v květnu a začátkem června, nejsou jen ohňostroje, i když především ty přitahují zájem. Například dny otevřených dveří v České televizi Brno i v Českém rozhlase Brno každoročně lákají stovky či tisíce návštěvníků. „Minulý rok jsme čekali asi tři hodiny, než jsme se na prohlídku do televize dostali, ale ani letos si to nenecháme ujít,“ prozradila důchodkyně Marie Mlatečková. Dodala, že podobné prohlídky se líbí především jejím vnoučatům, které jsou zvědavé, jak co funguje.Ohňostroje jsou největším tahákem pro návštěvníky. Foto: Markéta Zelená

 

„Já jsem se zatím zúčastnila jen Slavnosti masek,“ přiznala studentka Barbora Doležalová. Na ostatní program si nenašla čas. Plánuje ale, že se pojede podívat na poslední soutěžní ohňostroj na přehradu. Předvedou ho portugalští ohňostrůjci Grupo Luso Pirotecnia. Ještě před nimi, zítra, vystoupí se svým soutěžním ohňostrojem rakouská skupina Pyrovision.

 

Další velkou atrakcí brněnského festivalu Brno – město uprostřed Evropy je autosalon. „Už se ho nemůžu dočkat, auta jsou mým velkým koníčkem,“ řekl například kuchař Karel Králík s tím, že to bude v jeho padesáti letech první návštěva autosalonu.

 

Nabídka festivalu zahrnuje také mnoho dílčích výstav, koncertů a přehlídek na Zelném trhu, náměstí Svobody i v okolí brněnské přehrady. Kromě toho mohou návštěvníci využít atrakcí lunaparku, který celý program každoročně po celou dobu doprovází. „Je to náročné, ale stojí to za to,“ vysvětlil svou účast na festivalu provozovatel jedné z atrakcí, který si nepřál být jmenován.

 

Markéta Zelená

Autorka je studentkou žurnalistiky na FFS MU v Brně