IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

12.06.
2015
17:30

Hasiči pro návštěvníky otevřeli líšeňskou požární stanici

Zájemci, kteří chtějí zblízka poznat práci hasičů a seznámit se s hasičskou technikou, mohou od dneška až do neděle navštívit líšeňskou požární stanici v Brně. K vidění jsou také fotografie ze zajímavých zásahů.

Na líšeňské požární stanici jsou k vidění i fotografie ze zajímavých zásahů. Foto: Kristýna GillíkováBrno-Líšeň Líšeňští hasiči nevyjíždějí jen k běžným požárům a nehodám, pracovníci chemické služby se zaměřují například i na úniky nebezpečných látek. Jak vypadá jejich práce zblízka, se mohou lidé podívat až do neděle přímo na stanici v Brně-Líšni. Otevřené dveře tam mají zájemci vždy od devíti do šestnácti hodin.

Hasiči seznámí návštěvníky se způsoby zásahů a odpoví na všechny dotazy. K vidění je také výstroj, výzbroj, požární technika a několik druhů hasičských vozidel. Páteční dopoledne využili k návštěvě stanice především učitelé se svými třídami, o víkendu hasiči očekávají hlavně rodiny s dětmi.

„Líbí se mi, že nám hasiči chtějí ukázat svou práci a všechno, co jim pomáhá nás chránit v těžkých situacích," pochvaluje si student Vojtěch Slabý. Podle něho mohou dny otevřených dveří hasičům možná dokonce přilákat i nové kolegy.

„Návštěvníkům ukážeme, co obnáší naše práce a budou si také moci prohlédnout výstavku tiskových materiálů a fotografií," uvedl velitel požární stanice Roman Stejskal.

Provoz stanice v Líšni, druhé největší na jižní Moravě, zahájili hasiči na podzim roku 2013. Návštěvníkům ji po loňském úspěchu otevírají už podruhé.

Kristýna Gillíková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz