IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

30.05.
2015
19:55

Atrakce na jihu Brna: tanec s klaunem i cyklistický závod

Hýbeme se, sportujeme znělo heslo dnešního dětského dne v areálu Hněvkovského v Brně. Děti si mohly den plný pohybu a zábavy na jihu města užít nejen tam, ale i v obchodním domě Olympia. Na své si přišly děti každého věku, organizátoři pro ně připravili desítky aktivit.

Aktualizováno 30. 5. 2015 / 20.35: přidána fotogalerie.

Brno-jih – Dětský den v areálu Hněvkovského v Brně se dnes nesl ve sportovním duchu. Účastníci mohli šplhat na lezecké stěně, vyzkoušet si cyklistický závod BMX, zatancovat si s klaunem nebo si mohli zaskákat na nafukovacím hradu. Úkoly a speciální stanoviště si připravili i policisté, hasiči a záchranáři. Zájemci si mohli zblízka prohlédnout jejich techniku a seznámit se s podrobnostmi zásahů.

„Bude to super," těšil se malý Adam, který se právě poprvé v životě chystal vyšplhat na policejní motorku. Na dětský den dorazil s rodiči a mladší sestřičkou. Na motorku si musel počkat, na atraktivních stanovištích s policejními vozidly a hasičskými auty se stály dlouhé fronty. Velký zájem byl i o pouťové atrakce v lunaparku.

Součástí akce bylo otevření přírodního koupaliště – biotopu. „V areálu koupaliště jsme připravili vystoupení kouzelníka, bumperball, ohňovou show a spoustu dalších aktivit," uvedl jeho ředitel Aleš Krčál. Mnozí návštěvníci využili slunečného počasí a brouzdali v chladné vodě nebo se slunili na břehu.

Všemi barvami hrál i den dětí v Olympii. Děti mohly obdivovat klaunovu bublinkovou show nebo se naučit několik neobyčejných triků v cirkusovém workshopu. Nechybělo ani malování na obličej, trampolíny a taneční představení. Na všechny účastníky čekal malý dáreček.

Kristýna Gillíková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil