IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

04.06.
2016
15:00

Dětský den na jihu Brna překypuje aktivitami a zábavou

Plný zábavy je dnešní Jihobrněnský dětský den v areálu Hněvkovského. Nabitý program s tématem Vzhůru do Ria začal už ráno a potrvá do pozdního večera. Sportovní i jinou aktivitu si tu najdou rodiče i ti nejmenší.

Jihobrněnský dětský den si užívají malí i velcí. Foto: Inka KoutnáBrno-jih - Lezecká stěna, skatepark, golf nebo vodní sporty. Jihobrněnský dětský den s olympijskou tematikou nabízí možnost pořádně si zasportovat, ale třeba i sladké pochoutky a zábavu v lunaparku či na skákacích hradech. Pro příznivce adrenalinových zážitků pak nechybí jízda na laně nebo ukázky zásahů policejního a hasičského sboru.

„Myslím, že taková akce je úžasná pro děti a příjemná pro rodiče. Zatím jsme zkusili jen cukrovou vatu a uvidíme co dál. Jenom lanovou dráhu vynecháme, Max by se bál," podělil se o zážitky Milan Troner, který přišel se synem.

Dětský den je různými aktivitami přímo nabitý, návštěvníci se rozhodně nenudí. „Už jsem zkusil házení míčkem na cíl a překážkovou dráhu, ale lanovku bych raději nezkoušel. Moc se mi tu líbí, hlavně policejní auto," svěřil se nadšeně jeden z mladých návštěvníků Filip Blank.

Akci podporuje svou účastí i baseballové družstvo Draci Brno. Program končí večer otevřením areálu koupaliště biotopu Brno-Jih pro letošní sezónu a koncertem skupiny Pavel Helan Trio.

Inka Koutná
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz