IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

17.06.
2016
23:10

Slavné hity Queen či Genesis zahráli filharmonici na brněnském náměstí Svobody

Rock Night si dnes večer v centru jihomoravské metropole užili lidé v podání brněnské filharmonie a mužského kvarteta Q Vox. Zazněly skladby od Rolling Stones, Genesis a dalších světově proslulých hudebních skupin.

Dirigent Miloš Machek vystoupil při Rock Night na pódium ve žlutém fraku. Foto: Simona FerulíkováBrno, náměstí Svobody - Do koncertu v rockovém stylu se dnes večer na brněnském náměstí Svobody pustili filharmonici ve spolupráci s mužským vokálním kvartetem Q Vox. Lidé si tak mohli poslechnout známé písně Pink Floyd a dalších skupin zdarma.

Před začátkem koncertu měli hudebníci na náměstí veřejnou zkoušku, na kterou se lidé přišli také podívat. Měli tak výhodu - obsadili přichystané lavičky, zatímco ostatní diváci museli stát v řadách až za lavičkami.

Dirigent a zároveň moderátor vystoupil na podium na rozdíl od ostatních umělců, kteří byli oděni černě, ve výrazném žlutém fraku. Chtěl tím zdůraznit, že filharmonie není jen vážná hudba a vážné výrazy.

Hned první skladba, která zazněla, se líbila návštěvnici Lence Jachůrové. „Byla jsem na rockovém koncertu filharmonie už loni a moc se mi to líbilo, proto jsem musela přijít znovu," řekla. Podobně hovořila ještě před začátkem koncertu i další z návštěvnic. „Byla jsem tady už minulé dva roky. Proto vím, že to bude super a těším se," uvedla Dominika Volfová.

Jako druhou skladbu zahráli hudebníci píseň od Phila Collinse a skupiny Genesis I can't dance. Před jejím začátkem přišel na podium názorně těžkou chůzí zpěvák z Q Vox Petr Julíček, který před koncertem uvedl, že se cítí výborně.

Dirigent Miloš Machek, který dnešní koncert zároveň moderoval, spolupracuje s filharmonií právě na podobných koncertech už řadu let. „Je to ustálený žánr, říká se tomu crossover a společně s některými filharmoniky a kvartetem Q Vox se na to specializujeme. Poslední koncert, který jsme v tomto žánru populární hudby odehráli, se jmenoval Rolling Rock. Konal se na Špilberku," uvedl.

Dnešní večerní koncert filharmonie ve spolupráci s Milošem Machkem a kvartetem Q Vox navázal na denní koncerty Mozartových dětí. Filharmonie Brno, která pořádá cyklus Mozartovy děti i dnešní Rock Night, letos slaví šedesáté výročí svého vzniku.

Simona Ferulíková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz