IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

22.05.
2014
11:55

Šalina s výčepem zaveze i na ohňostroje

Nikde jinde ji nemají. Jen v Brně. Do ulic jihomoravské metropole vyjíždí Šalina Pub. Zcela ojedinělá pivní tramvaj neslouží jen k přepravě cestujících, ale i k jejich občerstvení a pobavení.

Brno – Zájemci, kteří si chtějí v Brně zpříjemnit cestu tramvají nejen na ohňostroje, mají nyní možnost využít Šalina Pub.
Pivní tramvaj v akci. Foto: Robert Vystrčil

"Chtěli jsme nabídnout skutečnou raritu. A tak jsme spojili dva místní fenomény, šalinu a brněnské pivo. Po umné přestavbě vznikl skutečný unikát, který nikde v Česku nejezdí a je lákadlem pro místní i turisty,“ shrnula přínos pivní tramvaje mluvčí pivovaru Starobrno a Heineken Kateřina Beute. V šalině se bude čepovat Starobrno Medium, ale také letošní novinka – extra chmelený Drak.

Trasa pivní tramvaje povede kolem nejzajímavějších míst v centru Brna a v nejbližším okolí. Cestující pojedou nejčastěji přes Moravské náměstí na Kraví horu, odtud Husovou ulicí na Hlavní nádraží a zpět na místo nástupu. Trasa není pevně daná, bude se uzpůsobovat dopravnísituaci.

Šalina Pub se poprvé na koleje dostala loni v červnu, kdy absolvovala křest po přestavbě v dílnách brněnského dopravního podniku. Kromě předělaného interiéru a výčepu se může pochlubit také toaletami, připojením k wi-fi nebo speciálními držáky na pivo, které najdou využití především při jízdě městem. Šalina Pub nabízí 38 míst k sezení a 17 míst ke stání.

Michal Rapco
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz