IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS V ROCE 2022

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 11. září 2021/21:30

08.09.
2021
17:55

Lidé mohou vyzkoušet piva z minipivovarů. V centru Brna se konají v pátek a v sobotu Slavnosti piva F. O. Poupěte

Návštěvou festivalu minipivovarů - Slavností piva Františka Ondřeje Poupěte si mohou lidé zpříjemnit pátek a sobotu 10. a 11. září. Na Šilingrově náměstí a ve Starobrněnské ulici představí své výtvory sládci z různých koutů republiky. Bude ale možné ochutnat i burčák nebo víno, k dispozici bude občerstvení a hudební doprovod poskytnou flašinetáři.

Aktualizováno 11. 9. 2021 / 8.40 hod. doplněna fotogalerie

Brno - Piva z Moravy i Prahy, a to včetně novinek, mohou ochutnat návštěvníci pátečních a sobotních Slavností piva Františka Ondřeje Poupěte, nazvaných podle zakladatele českého odborného pivovarnictví. Slavnosti začínají vždy v 11 hodin a trvají až do půl desáté večer, vstup je zdarma.

Mnozí Brňané i návštěvníci města se už na příležitost ochutnat zajímavá piva těší. „Pivní akce máme s kamarády moc rádi. Těším se hlavně na speciály nebo piva, která neznám," uvedla například Lenka Hůlková.

Nejen ona, ale i ostatní návštěvníci by neměli být zklamaní. Pivovary totiž nachystaly pro zájemce také novinky. Na ty láká kupříkladu jednatel pivovaru Stern Kamil Gric. „Na akci nabídneme průřez naší nabídkou piv. Nezůstane jen u ležáků, ale točit budeme i novinku posledních dní - kyseláč Funky ochucený šťávou z borůvek. Ten by návštěvníci určitě měli ochutnat," řekl.

Díky šťávě z borůvek má podle něj pivo Funky nádhernou barvu, je příjemně kyselé a velmi osvěžující, takže po jednom napití láká k druhému. „A pravděpodobně budeme mít úplně naposledy k prodeji náš Beach Boy Summer. Je to lehká desítka, která v teplém počasí, které je na konec týdne předpovězené, určitě osvěží," dodal Gric.

Slavností piva se zúčastní následující pivovary: Břevnovský klášterní pivovar z Prahy, brněnský parní pivovar Hauskrecht a řemeslný pivovar Stern, Pivovar Dalešice, Klášterní pivovar Porta Coeli z Překlášteří, Mazák pivovar z Dolních Bojanovic, Panský pivovar z Telče a Záhora řemeslný pivovar z Kněžiček.

V sobotu 11. září ve 21.30 naváže na slavnosti piva naváže poslední ohňostroj Ignis Brunensis 2021 nazvaný Kouzelná země.
Dominika Lišková
Autorka je absolventkou FSS MU v Brně,
více informací od studentů FSS najdete na Stisk online

Fotogalerie:
Robert Vystrčil