IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

25.05.
2013
20:00

Vystec Fest: food festival, lunapark, armádní show i Magická záře

Kdo neocení akční vojenské ukázky, užije si výstavu minerálů, lunapark nebo ochutnávku vína a piva. A také nadcházející večerní ohňostroj. Víkendový festival zábavy Vystec Fest nabízí různorodou zábavu pro každého.

Aktualizováno 26. 5. 2013 / 0.15: přidána fotogalerie.

Brno, výstaviště – Akční ukázky s nasazením vozidel, psů, pyrotechniky a především profesionálních vojáků české armády, dva vrtulníky, více než třicet současných i dříve používaných zbraní a další bojová technika. Nejen to dnes nabízel první den víkendového Vystec Festu v areálu brněnského výstaviště.

Armáda si na Vystec Festu připravila i exkurz do vlastní historie. Foto: Nicol StaňkováFestival nabízí dnes a zítra různorodou zábavu, která zaujme opravdu každého. Vystec Fest se letos koná poprvé. Sdružuje pod sebou tradiční výstavu minerálů i veletrh vín Vinex, zároveň ale přináší i zcela nové aktivity. „Na minerály chodím pravidelně už několik let. To, že je letos výstava spojena s dalšími akcemi, považuji za výhodu. Můžu si ve vedlejším pavilonu na food festivalu dát něco dobrého na jídlo či pití,“ sdělila pravidelná návštěvnice výstaviště Radka Hranská.

Na koho byly například vojenské ukázky příliš drsné, mohl se povozit například na atrakcích lunaparku.  „Lidí přišlo vcelku dost, moc se ale venku nezdržují, protože trochu prší. Lunapark na tom tedy asi trochu tratí. Na ochutnávce vín, nebo na minerálech je ale návštěvnost vysoká,“ okomentovala množství příchozích pětašedesátiletá členka ostrahy výstaviště Sonja Pantsiosová.

Měla pravdu. Lunapark a venkovní pódium, na kterém vystoupil například zpěvák Zbyněk Drda, Naďa Urbánková nebo hudební uskupení Maxim Turbulenc, zelo prázdnotou. „Nenechte se odradit deštěm a pojďte se za námi svézt,“ křičel do mikrofonu člen obsluhy lunaparku a snažil se tím zvrátit nepříznivý vývoj.

Držitelé rodinných a senior pasů měli možnost využít rozšířené nabídky. Děti majitelů rodinných pasů si tak mohly zaskákat na trampolíně, nechat si pomalovat obličej nebo se naučit jezdit na in-line bruslích. Pro seniory zase byla připravena kavárna s kávou a koláčkem zdarma či senior point. Tam se senioři mohli dozvědět vše, co se týká života v důchodu.

Dnešní večer vyvrcholí prvním ohňostrojem festivalu STAROBRNO – IGNIS BRUNENSIS nazvaným Magická záře v podání českých ohňostrůjců z uskupení Theatrum Pyroboli. Na neděli je sice připraven o něco skromnější program, nejdůležitější části jako je festival jídla, pivní ulice, lunapark či výstava minerálů ale budou lákat zájemce dál.

Nicol Staňková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil