IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

30.05.
2014
20:05

Policejní koně cválali městem

Neobvyklé defilé zažilo dnes centrum jihomoravské metropole - cválali tam policejní koně. Zítra se pak na Panské Líše utkají v parkúru i skokovém derby.

Brno, náměstí Svobody - Slavnostní defilé soutěžních ekip 17. ročníku Mezinárodního policejního mistrovství České republiky v jezdectví se uskutečnilo v pátek odpoledne na námětí Svobody v Brně. Se svými koňmi se představili nejen jezdci z České republiky, ale i Ruska, Polska, Maďarska a Německa.

Centrem Brna dnes cválali policejní koně. Foto: Vendula PudelkováJízda vzbudila mezi diváky nadšení. „Koně jsou krásná a inteligentní zvířata. Skutečně se mi moc líbí jejich využití u policie. Zítra se určitě i s vnukem zajdeme na závody podívat," svěřil se jeden z přihlížejících, Václav Heger z Brna.

Policejní hipologie je nedílnou součástí policejních složek. „Její uplatnění není jen ve využití koní jako donucovacích prostředků při udržování veřejného pořádku, koně jsou i běžným nástrojem pro výkon služby," podotkl ředitel policejního sboru Jihomoravského kraje Leoš Tržil.

Hipologie je v policejní praxi také oborem, který nezná hranic. „Vedle jízdních jednotek z České republiky tak můžeme přivítat i zástupce z Německa, Maďarska, Polska a ruské federace," vypočítal Tržil.

Na zítřejším mistrovství na Panské Líše závodníci porovnají své síly ve skokovém derby, policejním parkúru i skoku mohutnosti. „Pro všechny diváky to jistě bude netradiční zážitek," pozval všechny přítomné Leoš Tržil.

 

Vendula Pudelková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil