IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

29.05.
2015
19:55

Centrem Brna zněl dusot koňských kopyt

Policejní jezdci na koních dnes odpoledne projížděli centrem Brna. Při slavnostním defilé soutěžních ekip 18. ročníku Mezinárodního policejního mistrovství České republiky v jezdectví se na náměstí Svobody představili nejen jezdci z České republiky, ale i Ruska, Polska a Slovenska.

Prohlédněte si také přiloženou fotogalerii a video.

Brno, náměstí Svobody Působivá prezentace koňské krásy a uniforem vyvolávala u přihlížejících úžas. Centrum Brna ovládli dnes odpoledne policejní jezdci na koních. Všichni lidé, kteří přecházeli náměstí Svobody, ovšem nejprve nemohli už z dálky přeslechnout Hudbu Hradní stráže a Policie České republiky. V jejich podání zazněly i světoznámé melodie z filmů, například znělka z Četníka ze Saint Tropez.

„Jen procházím, ale přilákal mě zvuk velkého orchestru. Vždycky je pěkné slyšet něco takového," prohodil jeden z posluchačů Zdeněk Rosenberg. Hudba jednoznačně přilákala pozornost, ale většina přítomných netrpělivě očekávala slavnostní příjezd koňského průvodu.

Po přestávce hudebníků a drobném deštíku se objevily v rohu náměstí policejní motocykly a za nimi v těsném sledu služební koně. Čelo průvodu vedl nadporučík Libor Blažek na služebním koni Listr.

Malé zdržení soutěžních ekip mezinárodního policejního mistovství v jízdě na koních skvěle zvládla překlenout s hudbou hradní stráže moderátorka odpoledne Monika Brindzáková z Českého rozhlasu. „Je to výborný orchestr," nešetřila moderátorka slovy chvály.

Diváci pak chválili nejen orchestr, ale především policisty a jejich koně. „Na ty koníčky jsme přišli s vnučkou. Zítra chceme jít i na Panskou Líchu. Takže aby trošku věděla, co ji zítra čeká," svěřila se například Danuše Pokorná. Defilé se jí líbilo. „Bylo to opravdu krásné, hudba byla skvělá," řekla.

Zlata Bauerová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil