IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

04.06.
2014
15:45

Cyklotour Na pomoc dětem odstartovala

Mnohonásobný mistr světa v jízdě na vysokém historickém kole Josef Zimovčák dnes odpoledne vyjel v čele pelotonu cyklistů z brněnského náměstí Svobody směrem na Znojmo. Projekt na podporu onkologicky nemocných dětí tak odstartoval svou první etapu.

Aktualizováno 4. 6. 2014 / 16.40: přidána fotogalerie.

Brno, náměstí Svobody - Na kole dětem může pomoci při stejnojmenné akci každý. Stačí ujet pár metrů. Nebo třeba jednu etapu. Anebo také celou trasu cyklotour, jejímž účelem je sbírka pro onkologicky nemocné děti. Zájemci dnes startovali z brněnského náměstí Svobody.

Cyklotour Na pomoc dětem odstartovala. Foto: Eliška Mezuláníková
„Zatím jsem vždy ujel jenom jednu etapu, na víc nemám natrénováno. Navíc je to časově náročné, kvůli dalším částem, které se jedou o víkendu, bych musel jet na druhou stranu republiky," řekl Ladislav Šenkýř, který se akce účastní už potřetí.

Kromě startu se dnes na brněnském náměstí konal i doprovodný program. Své umění předvedla například trojnásobná mistryně v krasojízdě Martina Štěpánková, která se tour účastní třetím rokem. Vyzkoušet si jízdu na jejím speciálním kole či na vysokém kole Josefa Zimovčáka mohli i diváci.

Podpořit akci se rozhodly i mnohé další osobnosti ze světa sportu, například badmintonový hráč Petr Koukal či basketbalistka Ivana Večeřová.

Zájemci nemuseli akci podpořit jen vlastní jízdou na kole - kdo chtěl, mohl přímo na místě darovat peníze nebo si koupit oblečení s logem akce. Právě pro tuto možnost se rozhodla kupříkladu Monika Brindzáková. „Koupila jsem ponožky a náramky. Všechny zúčastněné hrozně obdivuju," řekla.

Dnešním dnem možnost zapojit se do cyklojízdy nekončí. Dohromady pojedou cyklisté deset etap přes celou Českou republiku. Ze Znojma povede cesta po Moravě směrem do Bruntálu a dále do Čech - do Kutné hory a pak přes Plzeň až do Aše.

Program bude také na jednotlivých zastávkách, organizátoři chystají třeba výšlap na Praděd nebo výjezd na Pustevny. Celá trasa měří přes čtrnáct set kilometrů a kola projedou tři sta padesát jedním městem.

Eliška Mezuláníková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil