IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

21.05.
2016
21:20

Náměstí Svobody ožilo basketbalem

Týmy basketbalových nadšenců i zkušených profesionálů se dnes účastnily turnaje Chance 3x3 Tour 2016, odehrávajícího se až na čtyřech kurtech zároveň v centru Brna. Po dlouhém zápolení vyhrálo české družstvo Streetsportline v kategorii mužů a taktéž český tým Bb team v kategorii žen.

Aktualizováno 21. 5. 2016 / 22.15 přidána fotogalerie.

Brno - Dvacet mužských a čtrnáct ženských týmů z řad basketbalových nadšenců i zkušených profesionálů se zúčastnilo dnešního turnaje Chance 3x3 Tour 2016 v Brně. Hojnou účastí sportovci zcela překonali očekávání pořadatelů.

Energická hra se těšila také pozornosti diváků. „Líbí se nám, jak hrají. Fandíme," libovala si například jedna z přihlížejících, Věra Kašová.

Týmy v kategoriích muži a ženy pod a nad 18 let soutěžily o výhru v kvalifikačním kole a finanční prémii. Brněnské kolo je už druhým z pěti - následují Hradec Králové, České Budějovice a Praha. Právě v Praze klání vyvrcholí finálovým turnajem, jehož výherce může postoupit na světovou soutěž.

„Už není sezóna ani zápasy, a když je možnost zahrát si basket, využíváme to," uvedla Martina Pokorná z týmu Borky, který patřil do skupiny žen pod 18 let. V této kategorii vyhrál maďarský tým U18 Hungary. V kategorii mužů pod 18 let vyhrál rovněž maďarský tým, Hun Boys.

Inka Koutná
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz


Fotogalerie: Robert Vystrčil