IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

31.05.
2013
16:45

Návštěvníci si při Hradních slavnostech mohou prohlédnout opravené jižní křídlo Špilberku

Milovníci historie dnes měli možnost poprvé prozkoumat dlouho uzavřené části brněnské dominanty, hradu Špilberku. Neodradilo je ani špatné počasí.

Aktualizováno 1. 6. 2013 / 1.35: přidána fotogalerie.

Brno, Špilberk – Hned několik nových výstav zaměřených především na Brno a jeho umění si mohou ode dneška prohlédnout návštěvníci v upravených prostorách hradu Špilberk.

Opravený hrad Špilberk dnes lákal na výstavy i přes nepřízeň počasí. Foto: Martina Učňová„Jsem tady po dlouhé době. Skoro jsem zapomněl, jaký je odsud krásný výhled. Navíc mě zaujala expozice o rekonstrukci hradu, která je nově umístěna v parku na jižní straně. Jen škoda, že je dneska tak škaredě, večerní koncert kvůli tomu asi vynechám,“ řekl jeden z návštěvníků Michal Černák.

Právě kvůli nepříznivému počasí byl dnes park kolem hradu téměř prázdný. Jen u vstupu do expozic a do kasemat bylo živěji. Muzeum města Brna totiž pro zájemce připravilo tři nové expozice. První je zaměřena na současné brněnské umění, druhá na brněnskou architekturu mezi válkami. Poslední výstava je pak interaktivní a má název Krystalizace her.

Kromě výstav jsou pro návštěvníky připraveny doprovodné akce a expozice o rekontrukci hradního areálu. Dnešní program na Špilberku uzavře v osm hodin koncert Big Bandu Gustava Broma.

Hradní slavnosti budou pokračovat i o víkendu. Sobota se ponese ve znamení her pro děti i dospělé, v neděli bude možné ochutnávat jihomoravská vína. Slavnosti ukončí promenádním koncertem Ústřední hudba Armády České republiky Praha.

V době konání Hradních slavností na Špilberku, 1. a 2. června 2013, bude mimořádně v provozu autobusová linka městské hromadné dopravy číslo 81 v úseku Česká – Špilberk. Odjezdy ze zastávky Česká jsou od desíti hodin v hodinových intervalech, poslední odjezd ze zastávky Špilberk je v šest hodin večer.

Martina Učňová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil