IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 29. června 2022/22:30

03.06.
2011
19:00

Není to vášeň, je to bláznovství, říká účastník Classic Rally

3. 6. 2011, 19.25
Jiří MendlJe krásné sluneční odpoledne. Den jako stvořený pro koupání a opalování. Šestadvacetiletý Jiří Mendl z Prahy má ale na práci jiné věci. Jede přes celou republiku na setkání automobilových veteránů – brněnskou show Classic Rally.
3. 6. 2011, 19.25
Je krásné sluneční odpoledne. Den jako stvořený pro koupání a opalování. Šestadvacetiletý Jiří Mendl z Prahy má ale na práci jiné věci. Jede přes celou republiku na setkání automobilových veteránů – brněnskou show Classic Rally.

Jiří Mendl se svou škodovkou. Foto: Aneta SklenářováJako správný fanoušek veteránů se mladý muž ročně účastní několika srazů. Jeho chloubou je veterán Škoda 105S vyrobený v roce 1979. „Mám ho už dva roky a neměnil bych. Doma mám ještě dvě taková auta a rozhodně nelituju peněz, které jsem do nich investoval. Žiju sice od výplaty k výplatě, ale neměnil bych," říká Mendl.

Vzpomíná na svou loňskou účast v Classic Rally. „Loni mě to bavilo, protože byla spousta zajímavých akcí, například spanilá jízda do centra Brna. Letos ale ani pořádně nevím, co mě čeká. Organizátoři změnili program, jsem zvědavý, co si pro nás připravili. Tipuji, že to bude závod ve stylu orientační jízdy, tedy orientace podle mapy,“ uvažuje.

Ještě na jednu věc z loňského ročníku si milovník veteránů vzpomíná – bylo ještě větší teplo než dnes. „V tom autě teplo hodně pociťuju – přece jen nemá klimatizaci,“ krčí rameny.

Přesto Mendl ani dnes neváhal a v úmorném vedru se vydal přes celou republiku. Jen kvůli závodu veteránů. „Jsem velký fanda starých automobilů. Už asi není ani tak vášeň jako spíše bláznovství,“ usmívá se.

Odpoledne kolem páté hodiny se začínají do brněnského kempu Obora sjíždět i ostatní závodníci. V kempu už je několik veteránů, dokonce i jedna historická motorka. Veselá nálada, která závodníky provází, značí, že letošní ročník Classic Rally zřejmě bude minimálně stejně vydařený jako ten loňský.

Aneta Sklenářová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně