IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 26. května 2018/22:30

18.01.
2017
14:30

O FESTIVALU

Soutěžní ohňostroj Starobrno Ignis Brunensis na Brněnské přehradě. Foto: Robert VystrčilV závěru května a především pak v měsíci červnu se v Brně uskuteční jubilejní dvacátý mezinárodní soutěžní festival ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS. Pro dvacáté jubileum je připraveno celkem sedm ohňostrojů. Úvodní a závěrečná nesoutěžní show v centru Brna nad hradem Špilberkem a pět ohňostrojů v hlavní soutěži na hladině Brněnské přehrady. Brněnský festival se tak v roce 2017 zařadí mezi největší ohňostrojné akce v Evropě i ve světě s pěti a více ohňostroji v hlavní soutěži - mezi destinace jako Cannes, Montreal, Macao nebo Hannover.

Výjimečný je v rámci výročí i výběr účastníků ohňostrojné soutěže. Festivalu se zúčastní Rakousko, Německo, společný tým Švýcarska s Čínou, ohňostrůjci ze Španělska a samozřejmě také domácí české týmy. Všichni účastníci v soutěži jsou vybráni jako čerství vítězové některé z velkých světových přehlídek v předchozích letech. Dvacátý ročník STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS je tak ročníkem skutečných světových ohňostrojných laureátů.

PROGRAM PŘEHLÍDKY OHŇOSTROJŮ 2017

Všechny veřejné výhledové plochy na ohňostroje jsou pro diváky zdarma. Na Brněnské přehradě bude ale jako každoročně vybudována také komfortní placená zóna - ozvučená tribuna k sezení. Předprodej vstupenek na tribunu. Všech sedm ohňostrojů bude možné v rámci nadstandardních služeb opět zhlédnout také při nočních vyhlídkových letech nad Brnem soukromými letadly Zabloudil Xtrem.

Soutěžní ohňostroje na hladině přehradního jezera potrvají i s povinným úvodem na závaznou hudbu, v letošním roce skladba Bugatti step od Jaroslava Ježka, vždy asi 17 minut. Prelude a epilog jsou plánovány v délce asi 12 minut.

 

Novinkový hudební festival RegioJet Music Fest jako dárek všem návštěvníkům ohňostrojů na Brněnské přehradě ve dvacátém jubileu

K dvacátému ročníku festivalu STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS se významně připojila společnost RegioJet ze skupiny STUDENT AGENCY. Jako dárek pro všechny Brňany, návštěvníky Brna a především pro přímé účastníky ohňostrojů na přehradě připravila tato společnost hudební festival RegioJet Music Fest. Ten bude probíhat s volným vstupem při každém z pěti ohňostrojů nad Rakoveckou pláží od odpoledních hodin a bude vrcholit vždy asi půlhodinu před soutěžními show. RegioJet Music Fest nabídne v pěti dnech interprety jako Tata Bojs, Lenny, Mňágu a Žďorp, Annu K. a dalších více než dvacet kapel z České i Slovenské republiky.