IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

04.06.
2016
23:45

O radosti, ale i smutku rozehráli svoji show nad přehradou čeští a němečtí ohňostrůjci

Lidský život v jeho radostných i nešťastných etapách vykreslili dnes na obloze nad Brněnskou přehradou ve vzájemné spolupráci čeští a němečtí ohňostrůjci. Úvodní představení ohňostrojné přehlídky Ignis Brunensis pojmenovali Nahoru a dolů.

Aktualizováno 5. 6. 2016 / 2.40 přidána fotogalerie.

Brněnská přehrada - Na ohňostroj, který vytvořili ohňostrůjci z Flash Barrandov SFX společně s německými kolegy, se dnes večer přišly podívat davy lidí. Z přístaviště bylo možné jít jen tak rychle, jak to dovolil dav. Ohnivá show vypodobňovala lidský život a jeho strastiplné i šťastné chvíle.

Při zaznění hymny si lidé tradičně stoupli. Po té české přišla na řadu i německá, což byla letos novinka. Někteří lidé si proto sedli, ale většina zůstala stát. Pak už se střídala energická i melancholická hudba, podle které se chovaly i ohňostrojné efekty. Někdy byly barevné, jindy jen zlaté a padaly směrem k divákům pomalu.

Lidé reagovali především na rychlé a radostné části skladby, při nichž ohňostroj svižně a bohatě vyplňoval oblohu. Právě jedna z těchto částí se líbila Martinovi a Zuzaně, kteří se na ohňostroj přišli podívat společně. „Bylo to super, líbilo se mi hlavně, když barevné efekty rychle blikaly do stran a z hudby nejvíce Parov Stelar," řekl Martin.

Také podle Dity Makovcové byl ohňostroj super. Stejně jako Martinovi se i Marii Bláhové líbily rychlejší a radostnější části. Další z návštěvnic Marika Karbulová zhodnotila show také kladně. "Ohňostroj se nám moc líbil, muzika byla super a celkově to bylo nad očekávání," uvedla.

Dnešní ohňostroj zahájil festival Starobrno Ignis Brunensis, který potrvá do 18. června. Mezinárodní Ignis Brunensis Team, který se dnes představil se svojí show Nahoru a dolů, bude soutěžit o diváckou cenu.

Simona Ferulíková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil