IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

31.05.
2014
23:40

Ohnivý pohár přičaroval atmosféru Bradavic

Ohnivý pohár Harryho Pottera zakončil dnes večer Jihobrněnský dětský den. Na obloze se objevila kouzla, která zatajila dech nejen dětem. O vrcholný okamžik dne se postarali ohňostrůjci z české společnosti Flash Barrandov SFX.

Aktualizováno 1. 6. 2014 / 2.00: přidána fotogalerie.

Brno-jih - Tisíce dětí i dospělých vzhlížely dnes večer k nebi. Všichni si chtěli užít magickou atmosféru a pozoruhodná kouzla. Diváci se na moment ocitli v pohádkovém světě za doprovodu hudby z rozsáhlé série filmových epizod čarodějnického učně Harryho Pottera. Nebe nad brněnským Komárovem rozzářil ohňostroj

Ohňostrůjci dnes předváděli pozoruhodná kouzla. Foto: Robert Vystrčil„Nejvíce se mi líbil konec, když se rachejtle rozprskávaly tak blízko země," řekl po ohňostroji školák Filip Demko, který přišel s maminkou. Úspěch u diváků měla i hudba. „Tóny, které zazněly, k ohňostroji skvěle sedly. Atmosféra Bradavic z toho přímo vyzařovala," okomentovala ohňostroj studentka Eliška Dvořáková, která si vychutnala představení vsedě na dece. Letos se zúčastnila Ignis Brunensis poprvé, a je možné, že ne naposled.

Na ztemnělé sportoviště Hněvkovského davy lidí proudily už krátce po deváté hodině večer. Dlouhé minuty návštěvníci nedočkavě vzhlíželi k nebi. „Zbývá šest minut do začátku ohňostroje," odpočítávalo vysílání rádia Kiss Hády. Vzápětí se na obloze objevily první zlaté gejzíry. V rytmu hudby na nebi kouzlila záře mnoha barev. „Tak to se podařilo," zaznělo z hloučku kamarádů s posledními zvuky hudby. Diváci odměnili ohňostrůjce ohromným potleskem.

I díky vydařenému počasí si mnozí návštěvníci zbytek večera užili ještě na blízkých pouťových atrakcích. Ohňostrůjci z týmu Flash Barrandov SFX vystoupí také 21. června. Jejich závěrečný ohňostrojný epilog nad Špilberkem bude poctou k 90. výročí brněnského studia Českého rozhlasu.

Karolína Křenková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil