IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

15.06.
2016
23:48

Po osmi letech se na přehradu vrátili Portugalci s epickou show a nezklamali

Portugalští ohňostrůjci ze společnosti Macedos Pirotecnia se dnes na Ignis Brunensis vrátili po osmi letech. Přehlídku už dříve třikrát vyhráli a ani teď diváky nezklamali. Nabídli úchvatnou pyrotechnickou show plnou barev a emocí.

Aktualizováno 16. 6. 2016 / 3.00 přidána fotogalerie.

Portugalci předvedli show plnou úchvatných scén. Foto: Robert VystrčilBrněnská přehrada - Show portugalských ohňostrůjců nazvaná latinsky Plenus dostála svému jménu a byla opravdu velkolepá. Od prvních výbuchů až po grandiózní finále uchvacovala, dojímala, roztančovala a hlavně bavila.

Pro Soňu Škrábalovou a Jakuba Swieche to byl první ohňostroj, který na festivalu Starobrno Ignis Brunensis zhlédli. „Od začátku do konce byl ohňostroj prostě úžasný. Kombinace hudby, ale i úchvatné využití barev," řekla Škrábalová. Při představení ohňostrůjci vystřídali několik druhů hudby od klasiky přes rock až k pop music. Ani světelné efekty nezůstávaly pozadu. „Mnoho efektů jsme viděli poprvé a to na ohňostroje chodíme poměrně často," řekl Michal Bouzekri, který si užíval podívanou z tribuny.

K celkovému zhodnocení ohňostroje se vyjádřil i Marek Janák. „Podle mě Portugalci byli lepší než všichni předchozí ohňostrůjci, ač ve využití národních barev a závěrech jednotlivých skladeb byli podobní Španělům," uvedl.

Portugalci i přes nepříznivé počasí, které přes celý den panovalo v Brně, ale večer se umoudřilo, nalákali podle pořadatelů přes 150 tisíc diváků. Celkem tak na soutěžní ohňostroje dorazilo 680 tisíc lidí.

Portugalský ohňostroj byl letos posledním soutěžním, ale diváci se mohou těšit ještě na epilog na hradě Špilberk. Devatenáctý ročník festivalu Starobrno Ignis Brunensis tak uzavře Ohnivý brokát pro císaře, jímž ohňostrůjci vzdají hold 700. výročí narození Karla IV.

Matěj Říha
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil