IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 29. června 2022/22:30

24.05.
2011
20:00

Otázka pro …

27. 5. 2011, 9.25
Vojtěch CikrleOtázka pro biskupa Vojtěcha Cikrleho
Při akci BRNO – MĚSTO UPROSTŘED EVROPY ...festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří se právě dnes koná také Noc kostelů. Co se vám na ní nejvíce líbí?


Noc kostelů každoročně překvapuje. Když jsme v roce 2009  po vzoru rakouských kolegů připravovali Noc kostelů v Brně poprvé, nikdo z nás si nedokázal představit, jaká bude ani jaký o ni bude zájem. A překvapilo nejen nadšení návštěvníků, ale také radostná zkušenost pořadatelů. Když se v roce 2010 poprvé připojily všechny české a moravské diecéze, nikdo z nás si nedokázal představit, jestli se podaří zopakovat nadějné úspěchy prvního ročníku a naplnit zvědavá očekávání nových návštěvníků. Nakonec jich přišlo čtvrt milionu. Když v roce 2011 prožíváme Noc kostelů poprvé s našimi slovenskými sousedy, pomalu se naplňují naše nesměle vyslovovaná přání, že by bylo krásné, kdyby Noc kostelů jednou patřila k celoevropským akcím. To, co se mi na Noci kostelů líbí a co každoročně prožívám, je skutečnost, že se Noc kostelů stává místem setkání. Setkání, která mohou proměnit náš život. (voj)

27. 5. 2011, 9.25
Vojtěch CikrleOtázka pro biskupa Vojtěcha Cikrleho
Při akci BRNO – MĚSTO UPROSTŘED EVROPY ...festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří se právě dnes koná také Noc kostelů. Co se vám na ní nejvíce líbí?


Noc kostelů každoročně překvapuje. Když jsme v roce 2009 po vzoru rakouských kolegů připravovali Noc kostelů v Brně poprvé, nikdo z nás si nedokázal představit, jaká bude ani jaký o ni bude zájem. A překvapilo nejen nadšení návštěvníků, ale také radostná zkušenost pořadatelů. Když se v roce 2010 poprvé připojily všechny české a moravské diecéze, nikdo z nás si nedokázal představit, jestli se podaří zopakovat nadějné úspěchy prvního ročníku a naplnit zvědavá očekávání nových návštěvníků. Nakonec jich přišlo čtvrt milionu. Když v roce 2011 prožíváme Noc kostelů poprvé s našimi slovenskými sousedy, pomalu se naplňují naše nesměle vyslovovaná přání, že by bylo krásné, kdyby Noc kostelů jednou patřila k celoevropským akcím. To, co se mi na Noci kostelů líbí a co každoročně prožívám, je skutečnost, že se Noc kostelů stává místem setkání. Setkání, která mohou proměnit náš život. (voj)