IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

25.05.
2013
10:40

Otázka pro ...

Otázka pro generálního ředitele Veletrhů Brno Jiřího Kuliše: Na co se mohou těšit návštěvníci Vystec Festu, který se koná nyní o víkendu na výstavišti u příležitosti pětaosmdesátého výročí jeho založení?

Jiří Kuliš. Foto: archivOtázka pro generálního ředitele Veletrhů Brno Jiřího Kuliše: Na co se mohou těšit návštěvníci Vystec Festu, který se koná nyní o víkendu na výstavišti u příležitosti pětaosmdesátého výročí jeho založení?

Vystec Festem chceme založit novou tradici každoroční víkendové zábavy na výstavišti pro celou rodinu. Program jsme se snažili udělat tak, aby si tu opravdu každý našel to svoje. Nebudou chybět koncerty, sportovní vyžití, dobré jídlo a pití. Dnes dopoledne je na výstavišti k vidění unikátní výstava ke dvacátému výročí Armády České republiky. Vojáci, hasiči a policie předvedou opravdu akční show s nasazením vozidel, psů a pyrotechnických efektů. Osobně jsem hodně zvědav na lunapark. Měl by totiž nabídnout atrakce, které třeba v Brně ještě nikdy předtím nebyly. Program dnešních oslav vyvrcholí ohňostrojem odpáleným přímo z areálu výstaviště. Necháme rozsvícené všechny pavilony, takže by to mohlo dohromady vytvořit zajímavou podívanou.

(ber)