IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

12.06.
2013
18:00

Otázka pro...

Otázka pro fotografa Městského divadla Brno Jefa Kratochvila: Jste členem poroty, která vybírá vítěze soutěžní přehlídky ohňostrojů STAROBRNO – IGNIS BRUNENSIS. Na základě čeho se při hodnocení rozhodujete?

Jef Kratochvil. Foto: archivOtázka pro fotografa Městského divadla Brno Jefa Kratochvila: Jste členem poroty, která vybírá vítěze soutěžní přehlídky ohňostrojů STAROBRNO – IGNIS BRUNENSIS. Na základě čeho se při hodnocení rozhodujete?

V porotě jsem od počátku, tedy už šestnáct ročníků. Díky tomu jsem měl možnost a zároveň povinnost vidět všechny ohňostroje a posuzovat je. Každou produkci si čistě informativně fotografuju a večer si snímky promítám na počítači. V porotě jsou zástupci filharmonie, televize, rozhlasu a divadel a každý posuzuje podle svého zaměření, mne zajímá hlavně obraz. V závěrečný den, kdy se rozhoduje, záleží také na tom, která sekce má zrovna převahu – muzikanti, nebo porotci mající na starosti obraz. Bývá to litý boj, ale vždy se nakonec shodneme. Důležitá je také cena diváků, která tak trochu kontroluje i naše rozhodnutí.

(ber)